Kemal Kılıçdaroğlu: 'Beşli Çete'lere değil, size hizmet edeceğim

Kemal Kılıçdaroğlu: 'Beşli Çete'lere değil, size hizmet edeceğim
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’daki Millet Buluşması’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, "15 Mayıs’ta iktidarız, 100 bin öğretmenin atamasını yapacağız. 'Beşli Çete'lere değil, size hizmet edeceğim" dedi.

Artı Gerçek - Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'da düzenlenen CHP grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'na, cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da eşlik etti. Kılıçdaroğlu, "Adalet sadece mahkeme salonlarında tecelli etmez. Adaleti hayatımızın her alanında gerçekleştirmeliyiz" dedi.

Konuşmasında gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, "Sizin özgürlük alanınızı genişleteceğim. Attığınız bir tweet nedeniyle anneniz ve babanız asla kuşku duymayacak çünkü artık bu ülkede özgürlük var" dedi.

Çiftçilere KDV'siz ve ÖTV'siz kırmızı mazot vereceklerini belirten Kılıçdaroğlu, "15 Mayıs'ta iktidarız, 100 bin öğretmenin atamasını yapacağız.Esnaf bakanlığı kuracağız. Esnaf sahipsiz olmayacak. Sicil affı çıkaracağız" diye konuştu.

Altı liderin söz verdiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "İlk yapacağımız iş, israfı önlemek... 1 numaralı kararname, bütün savurganlıkları sıfırlayacak, bitirecek bir kararname çıkaracağız. İsraf olmayacak!" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

'TÜRKİYE DÜNYA İLE YARIŞTIĞI ZAMAN BÜYÜYEN BİR ÜLKE OLACAK'

"Konya da tarihi bir kentimiz. Mevlana'nın bulunduğu. Mevlana'yı öğrenmek ve halka anlatmak. Mevlana'nın felsefesini bütün dünyaya anlatmak bizim meselemiz. Benim size sözüm var bu ülkeye adaleti getireceğiz. Adalet sadece mahkeme salonlarında tecelli etmez. Konya, Hollanda'dan büyük bir il. Konya bakıldığında tarımda bir numara ama buranın da sorunları var. Türkiye'nin de sorunları çok büyük. Tarımın da sorunları çok büyük. Türkiye artık dünya ile yarışmak zorundadır. Türkiye dünya ile yarıştığı zaman büyüyen bir ülke olacaktır, güçlü bir ülke olacaktır. Güneşli günleri birlikte göreceğiz, motorları maviliklere süreceğiz.

'ÖZGÜRLÜK ALANINIZI GENİŞLETECEĞİM'

Dünyanın neresine giderseniz gitsin gençlerimiz gülen yüzlerle geri döneceksiniz. Attığınız bir tweet nedeniyle güvenlik görevlisi kapınıza dayanamayacak bilecekler ki artık bu ülkede özgürlük var. Güneşli günleri hep birlikte göreceğiz, motorları maviliklere süreceğiz. Dünyanın neresine gitmişse gencimiz, güler yüzle ülkesine dönecek. Sizin özgürlük alanınızı genişleteceğim. Attığınız tweet dolayısıyla babanız ve anneniz kuşku duymayacak, bilecek ki artık bu ülkede demokrasi var! Güvenlik görevlisi sabahın 5'inde kapınıza dayanmayacak, bilecek ki artık bu ülkede özgürlük var. Düzeni siz değiştireceksiniz, iktidara siz getireceksiniz. Bu ülkenin 5,5 milyon genci ilk kez sandığa gidecek ve oy kullanacak.

'15 MAYIS’TA İKTİDARIZ, 100 BİN ÖĞRETMENİN ATAMASINI YAPACAĞIZ'

Kadının, gençlerin sosyal güvenliği olacak. Çiftçiler, üreticiler, sizin bankalara olan faizlerinizi tamamen sileceğiz, ana parayı taksitle alacağız. Siz üreteceksiniz, siz kazanacaksınız. Dışarıdan buğday, arpa, fasulye, canlı hayvan, et, mercimek almayacağız. Herkes üretecek, herkes kazanacak! Çiftçilere kırmızı mazot vereceğiz; ÖTV'si KDV'si olmayacak. 15 Mayıs’ta iktidarız, 100 bin öğretmenin atamasını yapacağız. 5'li çetelere değil, size hizmet edeceğim. Esnaf bakanlığı kuracağız, esnaf sahipsiz olmayacak. Sicil affı çıkartacağız. Pandemi döneminde kredi verdiler faizini istiyorlar, onu sileceğiz. Stopajı da sıfırlayacağız.

'HİÇBİR KADINI BİR ERKEĞE MUHTAÇ ETTİRMEYECEĞİZ'

En hızlı neleri yapacağız? 6 lider bir araya geldik. İsraf haramdır diye biliyoruz. İlk yapacağımız iş israfı önlemek. Bütün savurganları sıfırlayacak bir kararname çıkartacağız. İsraf olmayacak. Parlamentodan süratle yasa çıkartacağız. Aile toplumun temel taşıdır. Hiçbir aile kendini sahipsiz hissetmesin. Her aile sosyal devletin koruması altında olsun. Aile destekleri sigortası çıkartacağız. 1971'den beri çıkması gereken bu kanun çıkmadı. Size yardımlar yapılıyor oyunuzu bize verin, yoksa yok diyorlar. Biz hiçbir ayrım yapmayacağız. Hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç ettirmeyeceğiz.

'İKİ KİLO ET BİR GRAM ALTIN ETMEYECEK'

İsrafı engelleyince Türkiye güçlü, zengin bir ülkedir. Parayı beşli çeteye yedirirseniz size para kalmaz. O paraları son kuruşuna kadar alacağım! Hem diyorlar biz milletçiyiz, hem dolar bazlı garanti! İhale alıyorsun dolarla, kâr veriyorsun dolarla, garanti veriyorsun dolarla... Bütün bunların tamamını milliyetçi kardeşiniz TL'ye çevirecek. Endişe etmeyin, TL olacak. Her çocuk okulda sağlıklı bir şekilde beslenecek. Hiçbir aileye yük olmayacaklar, zengin fakir ayrımı olmayacak, herkes aynı çantadan beslenecek. İktidarımızda göreceksiniz 2 kilo et 1 gram altın etmeyecek!

'5,5 MİLYON GENÇTEN SÖZ İSTİYORUM'

Mülakat kalkacak, torpil bitecek. Kul hakkını yedirmeyeceğiz. Herkesin hakkını teslim edeceğiz. 2 bin 400 yıl önce söylenmiş, devleti yönetenler yönetirken zenginleşirlerse artık halkı değil kendi mal varlıklarını düşünürler. Mal varlığımı açıkladım, adaylığım kesinleştiğinde bütün Türkiye'ye göstereceğim, herkes görecek. Temiz bir siyaset getireceğiz. Vatandaş-siyasetçi arasında güven köprüsünü yeniden inşa edeceğiz. Halktan yana olan bir anlayışı getireceğiz. 5,5 milyon gençten söz istiyorum. Her arkadaşınızı ikna edeceksiniz, sandığa gidecek ve Millet İttifakı'na oy verecek. Benim de sözüm söz!" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar