Kemal Kılıçdaroğlu: Kamuoyunun benden beklediği değişimi yapacağım

Kemal Kılıçdaroğlu: Kamuoyunun benden beklediği değişimi yapacağım
Yayınlanma:
A+ A-
"Kamuoyunun benden beklediği değişimi yapacağım" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarih verdi: "Kurultayın hemen arkasındaki Tüzük Kurultayı'na dikkat edin."

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 4-5 Kasım tarihindeki kurultayda kendisinin açısından bir sorun olmadığını belirterek "Kurultayın hemen arkasındaki Tüzük Kurultayı'na dikkat edin" sözleriyle tarihe vurgu yaptı ve ekledi: "Kamuoyunun benden beklediği değişimi yapacağım."

CHP Parti Meclisi'nce (PM) alınan karar gereği 4-5 Kasım'da gerçekleştirilecek 38. Olağan Kurultayına sayılı günler kala, parti içerisinde isimlere yönelik tartışmalar devam ederken siyasi aktörlerin içinden de önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor.

CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı 4-5 Kasım'da toplanacak. Tüzük Kurultayı ise 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak

Son olarak gazeteci İsmail Küçükkaya, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile geçtiğimiz cuma günü yaptığı görüşmeyi anlattı. Küçükkaya, Halk TV'deki programında Kılıçdaroğlu'na seçim sonuçları ve kurultaya ilişkin soruları yönelttiğini aktardı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 4-5 Kasım tarihinde genel başkanın seçileceği kurultayda kendisinin açısından bir sorun olmadığını ifade etti.

KILIÇDAROĞLU TARİH VERDİ

Küçükkaya'nın "Değişim yapacak mısınız?" şeklindeki sorusuna yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Evet, değişim yapacağım. Kurultayın hemen arkasındaki Tüzük Kurultayı'na dikkat edin. Kamuoyunun benden beklediği değişimi yapacağım" cevabını verdi.

14-28 Mayıs tarihlerindeki seçimlerin sonuçlarını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Tabii ki birtakım hatalar oldu ama bu seçimde devlet imkanlarının nasıl kullanıldığı, neler yapıldığı, hangi oyunlara ve hilelere başvurulduğunu konuşmamız gerekir" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar