Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın 'mutfak' göndermesine yanıt: Sarayının mutfağını nasıl haramdan arındıracaksın onu düşün

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın 'mutfak' göndermesine yanıt: Sarayının mutfağını nasıl haramdan arındıracaksın onu düşün
Yayınlanma:
A+ A-
CHP'nin eski genel başkanı Kılıçdaroğlu, bugün Meclis'te kendisini hedef alan ve genel seçimlerde mutfağında yaptığı yayınları ima eden Erdoğan'a tepki gösterdi: "Benim evimin mutfağını bırak, Sarayının mutfağını nasıl haramdan arındıracaksın onu düşün."

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) eski genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine "Recmettikleri genel başkanları ofis açmış. Orada inşallah mutfağı da unutmamıştır" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin "Sen benim evimin mutfağını bırak, Sarayının mutfağını nasıl haramdan arındıracaksın onu düşün" dedi.

TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Erdoğan, mayıs seçimleri boyunca mutfağından videolar paylaşan ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Meclis'te "Orada inşallah mutfağı da unutmamıştır. 5-6 ay öncesine kadar yere göğe sığdıramayanlar da bunlardan başkası değildir. Kimin kime ihanet ettiği bizim meselemiz değildir" sözlerini sarf etti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN KENDİSİNİ HEDEF ALAN ERDOĞAN'A TEPKİ

Erdoğan karşısında Cumhurbaşkanlığı yarışını kaybeden Kılıçdaroğlu da X hesabından paylaşımda bulunarak Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan bugün bana aklınca bir mutfak göndermesi yapmış. Hiç merak etme, içinde bir lokma haram olmayan mutfağı ben unutmam. Sen benim evimin mutfağını bırak, Sarayının mutfağını nasıl haramdan arındıracaksın onu düşün. “Ben onu beceremem” diyorsan, ki zor, halkın yangın içindeki mutfağını dert edin."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Genel başkanlık koltuğunda oturan gerçekten genel başkan mı yoksa emanetçi mi belli değil. Onu oraya oturtanların bir sonraki adımı ne olacak meçhul. Son seçimler öncesinde ayyuka çıkan kandil ile işbirliklerini sonlandırma adına hiçbir emare göstermediler. Seçimin faturasını genel başkanlarına keserek kendilerini temize çekmeye çalıştılar. Bunlar vatandaşı kendileri gibi balık hafızalı sanıyor. Hepsi oradaydı. Millete siyasi etik dersi verenlerin tamamı o gün oradaydı.

'KİMİN KİME İHANET ETTİĞİ BİZİM MESELEMİZ DEĞİL'

Bugün recmettikleri genel başkanları ofis açmış. Orada inşallah mutfağı da unutmamıştır. 5-6 ay öncesine kadar yere göğe sığdıramayanlar da bunlardan başkası değildir. Kimin kime ihanet ettiği bizim meselemiz değildir. Cumhurbaşkanı adaylarını günah keçisi ilan etmelerindeki çelişki de bizi ilgilendirmez. Bugün o koltukta oturanın çarkçı olması da bizi alakadar etmez. Orası ile kendi aralarında açıklığa kavuşturmaları gereken hususlardır. Bize düşen o hançerleri milletimize saplamalarının önüne geçmektir. Milletimiz tercihi ile buna zaten izin vermedi. Seçimde bunu bir adım daha öteye taşıyacağız." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar