Kemal Kılıçdaroğlu vakıf kurmaya hazırlanıyor

Kemal Kılıçdaroğlu vakıf kurmaya hazırlanıyor
Yayınlanma:
A+ A-
CHP’de genel başkanlık yarışını Özgür Özel karşısında kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu’nun aktif siyasete bir vakıfla devam etme hazırlığında olduğu öğrenildi. Hem İstanbul hem de Ankara’da çalışma ofisleri açılacak.

Artı Gerçek - Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen CHP 38. Olağan Kurultayında Özgür Özel'e karşı kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni yol haritası; yeni bir vakıf kurmak ya da var olan bir vakfın yönetimini devralmak. Vakfın hem İstanbul’da hem de Ankara’da birer ofisi bulunacak.

CHP’nin 38. Olağan Kurultayında genel başkanlık yarışını Özgür Özel’e karşı kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, aktif siyasete devam etme kararı aldı. Halen sosyal medya hesabı üzerinden gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu’nun çalışma ofisi açacağı belirtilmişti. T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, Kılıçdaroğlu, bugünlerde yeni bir vakıf kurmanın hazırlığını yapıyor. Kılıçdaroğlu’nun yol arkadaşlarıyla birlikte, faaliyette olan bir vakfın yönetimini devralmayı değerlendirdiği de öğrenildi.

İSTANBUL VE ANKARA’DA OFİSLERİ BULUNACAK

Kısa süre içerisinde sonuçlandırılması beklenen değerlendirmenin ardından bir vakıf mı kurulacağı yoksa bir vakfın mı devralınacağı konusunda karara varılacak. Her iki durumda da Kılıçdaroğlu tarafından yönetilecek olan vakfın hem İstanbul’da hem de Ankara’da birer ofisi bulunacak.

Kılıçdaroğlu, çalışmalarına bu ofislerde devam ederken bir yandan da konuklarını burada ağırlayacak. Güncel konular üzerinde fikirlerini açıklamaya devam edecek olan Kılıçdaroğlu aynı zamanda CHP ile ilgili de değerlendirmeler yapacak.

OFİS AÇACAK

Öte yandan CHP Üyesi Tolgahan Erdoğan da, Kılıçdaroğlu'nun bir ofis açma planının olduğunu şu sözlerle aktardı:

"Bay Kemal'in yol arkadaşı olmak zordur. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüm, morali gayet iyi ve Bay Kemal'in bütün yol arkadaşlarına selamlarını iletti. Önümüzde ki günlerde ailesi ile dinlenme sürecini bitirdikten sonra bir ofis açma ve bir kaç proje var , inşallah o süreçte bütün yol arkadaşlarımı ziyarete bekliyorum dedi. Genel Başkanımızın da hep dediği gibi yolu doğru olanın, yükü de ağır olur. Yükümüz ağır , yolumuz doğru, yolumuz Bay Kemal'in yolu..."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar