‘Kılıçdaroğlu HDP ve PKK’nın adayıdır’ sözlerine müdahale edilen Hilmi Daşdemir HaberTürk yayınını terk etti

Yayınlanma:
A+ A-
Habertürk'te yayınlanan 'Açık ve Net' programında ‘Kılıçdaroğlu HDP ve PKK’nın adayıdır’ diyen Hilmi Daşdemir, moderatör Kübra Par’ın müdahalesinin ardından canlı yayını terk etti.

Artı Gerçek - HaberTürk TV ekranlarında Kübra Par'ın sunduğu 'Açık ve Net' programında CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'yi ziyareti yorumlandı.

Programa CHP Parti Meclisi Üyesi Müslim Sarı ile Optimar Araştırma kurucusu Hilmi Daşdemir konuk oldu. Konuşması sırasında CHP'li Sarı ile karşılıklı atışmalar yaşayan Daşdemir'in "O genel başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu PKK'nın ve HDP'nin adayıdır" sözlerine Kübra Par müdahale etti.

‘LÜTFEN MÜDAHALEMİ DİNLEYİN’

Üst üste 4 kez "Hilmi bey sakin" diyen Par, "Hilmi bey müdahale edeceğim. Sakin olup, sessiz olup, lütfen müdahalemi dinleyin. Bakın Türkiye'nin HDP'nin PKK ile ilişkileri konusunda sizin görüşleriniz düşünce özgürlüğüdür. Bunu sonuna kadar dile getirmeniz için alan açıyorum" ifadelerini kullandı.

‘HİLMİ BEY, SİZDEN EN AZINDAN ASGARİ NEZAKET BEKLİYORUM’

Daşdemir'in sürekli sözünü kesmesine sinirlenen Kübra Par "Hilmi bey lütfen beni dinler misiniz! Lütfen ya, en azından asgari nezaket bekliyorum sizden" dedi.

Daha sonra kulaklığını çıkaran Daşdemir, "Hadi güle güle" diyerek canlı yayını terk etti.

NE OLMUŞTU?

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Cumhurbaşkanı adaylığı açıklanan Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüşmeye açık olduklarını belirtmiştir. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, görüşme ile ilgili ‘CHP, HDP ile görüşebilir bu net. Ama bize asla getiremez’ demişti. Geçen hafta yapılması beklenen Kılıçdaroğlu-HDP görüşmesi yoğunluktan dolayı ertelenmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile dün TBMM'de görüştü.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından yapılan ortak basın açıklamasında hem Kemal Kılıçdaroğlu hem de HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Kürt sorunu dahil tüm sorunların çözüm adresinin TBMM olduğunu vurguladı.

Buldan ve Sancar, sorunların çözüm adresinin TBMM olduğunu vurgulamak için Kılıçdaroğlu ile görüşmenin Meclis çatısında yapılmasını istediklerini belirtti.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar