Kılıçdaroğlu Londra’da konuştu: ‘Temiz parayı bulup getireceğim’

Kılıçdaroğlu Londra’da konuştu: ‘Temiz parayı bulup getireceğim’
Yayınlanma:
A+ A-
ABD ziyareti sonrasında iktidar cephesinin gündeminden düşmeyen Kılıçdaroğlu, Londra ziyareti için. 'Türkiye’yi kirli paradan nasıl arındırırız, bunun için Londra’dayım' açıklamasında bulundu.

Artı Gerçek- Geçtiğimiz günlerse sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı videoyla iktidarın "kara para akladığını" dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiltere ziyaretinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretini de gündemden düşürmeyen iktidarın gözü üç gün sürecek Londra ziyaretinde. ziyareti sırasında KRT TV Ana Haber’e bağlanan Kılıçdaroğlu, İngiltereye neden gittiğine dair sorulan soruya, şöyle yanıt verdi:

“İngiltere’ye Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak; İçinde bulunduğu krizden Türkiye’yi nasıl çıkarırız, bilgi ekonomisini ülkemizde nasıl egemen hale getiririz, nasıl bu işi çözeriz, temiz parayı Türkiye’yi nasıl getiririz, Türkiye’yi kirli paradan nasıl arındırırız… Bunun için Londra’dayım. Görüşmelerimi de bu çerçevede yapıyorum.

'ERDOĞAN’A GÖRE UYUŞTURUCU PARASINDA SORUN YOK'

Finans çevreleri ile teknoloji çevreleri ile bilgi ekonomisi konusunda yayın yapanlarla, toplumun değişik kesimleri ile… Yani ülkede, Türkiye’de; katma değeri yüksek ürün üretmek, işsizlik sorununu çözmek, Türkiye’ye temiz parayı getirmek, Türkiye’yi kara paradan nasıl arındırırız… Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Açık ve net şunu söyleyeyim: Önce maddi olarak batırdılar, evet mi evet. Ekonomi meydanda mı, meydanda. Sonra da kara paraya izin verdiler ve manevi batırma süreci başladı.

Erdoğan güya, sigaraya karşı. Ama, uyuşturucu parasında sorun yok, Erdoğan’a göre. Ülkeyi gri listeye soktular. Kara para pisliğinin bulaştığı ülkeler listesidir bu. Bu ne demek? İş yapmamak demek. Sürekli kontrol altında tutulmamız demek. Yani Türkiye’nin sürekli kontrol altında tutulması demek.

'KAFALARINI KOPARACAĞIM'

Ama daha büyük bir sorun var. Kara para ile gelen mafyalar… Yani baronlar at koşturuyorsa ülkede, burada sorunumuz var. Allah aşkına ben sormak isterim. Sırpların ne işi var İstanbul’da. Sorun kendinize: Sırplar İstanbul’da ne iş yapar? Uluslararası uyuşturucu pislikleri İstanbul’u doldurdu. Daha ağır bir şey söyleyeceğim ama dilim varmıyor. O pisliklere sesleniyorum. Hala hayattayken kaçın. Seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğim. Kafalarını koparacağım. Evlatlarımızı zehirleyenlere karşı asla ve asla acımayacağım.

'BUNLAR BAY KEMAL’İN VERİLERİ DEĞİL, EGM'Nİ YAZDIĞI RAPORDAKİ RAKAMLAR'

Emniyet’in raporları bunları anlatıyor zaten. Emniyet’in raporlarını dahi okumaktan aciz insanlar bunlar. Bay Kemal’in verileri değil, söylediğim rakamlar benim rakamlarım değil. Bu rakamlar, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yazdığı raporlardaki rakamlar. Yani devletin verileri. Bu işe göz yumanlar hapse girecek. Evet yine söylüyorum. Bu işe göz yumanların hapse gireceğini hepimiz biliyoruz. Bu konuda çok netim ve kararlıyım.

'BEN TEMİZ PARAYI BULUP GETİRECEĞİM'

Çözüm nerede? Bir yalandan, ‘bacak kırma’ algısı; yok torbacı operasyonu algısı… Boş şeyler bunlar. Bunlar toplumu kandırmak. Gerçek çözüme odaklanacağız. Çözüm: Temiz parayı, temiz yatırımcıyı Türkiye’ye getirmektir. Temiz para, temiz yatırımcı. O paralarla, o yatırımlarla gençleri sokaklardan toplayacağız. Temiz paranın girdiği sokaktan; kirli para, uyuşturucu paraları kaçacak. Ben bu parayı bulup getireceğim. Bunun sözünü verdim. Bunun için Londra’dayım. Halkımızdan ricam, sabırla Bay Kemal’i beklesinler. Kasım sonunu beklesinler. Çok ama çok güzel şeyler açıklayacağım.”

'5 KASIM'I BEKLEYİN'

Sosyal medya hesabından da açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yurttaşların Kasım'ı beklemesini dile getirerek, "Temiz paranın girdiği sokaktan, kirli para hemen kaçar. Ben bu parayı bulup getireceğim. Bunun için Londra’dayım. Burada görüşeceğim bazı yatırım bankaları ve girişim sermayesi fonları dünyada 5 Trilyon Dolar parayı yönetiyor" ifadeelrine de yer verdi.

Öne Çıkanlar