Kılıçdaroğlu seçim sonrası ilk kez konuştu: Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk kez açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı dimdik ayakta görmek istiyorum, yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız" dedi.

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Sevgili halkım; hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim etmedim. Haksız hukuksuz düzene susup dilsiz şeytan olamazdım. Sizin ikinci sınıf vatandaş olmanıza susamazdım" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı dimdik ayakta görmek istiyorum, yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız" açıklaması yaptı.

'DEVLETİN BÜTÜN İMKANLARI BİR PARTİYE SEFERBER EDİLDİ'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

Sevgili halkım, hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim etmedim. Eziyetlere, haksız, hukuksuz, adaletsiz düzene karşı susup dilsiz şeytan olamazdım, olmadım. Milyonlarca göçmenin gelip sizin ikinci sınıf vatandaş olmanıza susamazdım, susmadım.

Hepimiz bir aileyiz. Her gün her şeye zam gelirken, halkımın belimin bükülmesine gönlüm razı gelemezdi, gelmedim. Ben bir kardeşiniz, bir evladını, bu toprakların insanı olarak hakkınız için bolluk bereket içinde yaşayın diye mücadele verdim, vermeye de devam edeceğim. Sizlerden bir ricam var. Kendiniz için, evlatlarınız için, emeklilerimiz için, demokrasi mücadelesi sürdürmeye destek verin. Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık. Devletin bütün imkanları bir partiye seferber edildi.

'YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR VE BURADAYIZ'

Bu seçimde halkın otoriter bir yönetimi değiştirme iradesi net olarak ortaya çıkmıştır. CHP ve Millet İttifakı tüm unsurları ile her cephede mücadelesini vermektedir. Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelinceye kadar bu mücadelenin öncüsü olmayı sürdüreceğiz. Bilin ki benim asıl üzüntü sebebim, ülkeyi bekleyen çok daha büyük sıkıntılardır. O sıkıntılar karşısında da ilk olarak bizler duracağız. Şu andan itibaren bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar