Kulis: Kabine'de değişiklik ve Erdoğan’ın görevden alacağı beş isim

Kulis: Kabine'de değişiklik ve Erdoğan’ın görevden alacağı beş isim
Gazeteci Sözcan, Erdoğan'ın kurmay ekibinde değişiklik olması beklendiğini ifade ederek "Kabine'de de bir değişiklik olabileceği yönünde kulis bilgileri var" dedi. Gazeteci İsmail Saymaz da, Erdoğan’ın seçim sonrası AKP’de görevden alacağı beş ismi yazdı.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup Toplantısı'nda 'değişim' mesajı vermesinin ardından yeni kulis bilgileri gelmeye devam ediyor. Son olarak iddiaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk olarak AKP'de, ardından Kabine'de değişiklik yapacak.

TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan, AKP'de MYK sonrası kulis bilgilerini paylaştı.

Parti içinde raporların analiz edildiğini devam ettiğini belirten Sözcan, "Hangi illerde ne kadar oy alındı, ilçe ilçe simülasyonlar gerçekleştirildi. Neden oylar düştü, neden yükseldi gibi değerlendirmeler yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bütün bunları ayrıntılı şekilde değerlendiriyor. Aynı zamanda anket çalışmaları da dürüyor. Neden AK Parti'ye oy vermediniz, aday profilini mi beğenmediniz, mevcut başkan vaatlerini yerine getirmedi mi gibi... Bütün bu çalışmalar bittikten sonra Erdoğan'ın düğmeye basmasını bekliyoruz" dedi.

'3 BAKAN HARİCİNDE...'

"Erdoğan istişare mekanizmasını işletiyor, sonunda nihai kararını verecek" diyen Sözcan, şunları aktardı:

"Onun ardından düğmeye basmasını bekliyoruz. İlk etapta ilçe ve il başkanlıkları, ardından A takımı olarak adlandırılan kurmay ekibinde bir değişiklik olmasını bekliyoruz. Sonbaharda yapılacak kongrede de Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda değişiklik bekliyoruz. Bu kapsamda Kabine'de de bir değişiklik olabileceği yönünde kulis bilgileri var. 3 bakan haricinde hiçbir bakanın yerinin garanti olmadığı kulislerde konuşulmuştu."

SEÇİM SONRASI GÖREVDEN ALINACAK BEŞ İSİM

Gazeteci İsmail Saymaz, Erdoğan’ın seçim sonrası AKP’de görevden alacağı beş ismi yazdı.

Erdoğan, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda (MKYK) kurmaylarıyla son seçimi masaya yatırdı. İsmail Saymaz, partideki üst düzey isimlerden Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Yusuf Ziya Yılmaz, Erkan Kandemir ve Fatih Şahin’in görevden alınacağını iddia etti.

Saymaz, görevden alımlar için tarihin henüz belli olmadığını da ifade etti.

Yine Saymaz’ın aktardığına göre Erdoğan, toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı hastane randevularıyla ilgili eleştirdi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a da ekonomideki sorunların bir an önce çözülmesi için talimat verdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar