İYİ Parti'de görev değişikliği: Ümit Özlale genel başkan yardımcılığını bıraktı

İYİ Parti'de görev değişikliği: Ümit Özlale genel başkan yardımcılığını bıraktı
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ümit Özlale'nin genel başkan yardımcılığı görevinden ayrıldığını duyurdu. Bu gelişme sonrası partide yeni düzenlemeler yapıldı.

Artı Gerçek - İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından, İYİ Parti'deki görev değişiklikleri hakkında açıklama yaptı.

Yaklaşık üç yıldır İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanlığı görevini yürüten Ümit Özlale'nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ilan edildiğini hatırlatan Zorlu, şu bilgilendirmeyi yaptı:

"Görev süresi boyunca ülkemiz için çok önemli projeler geliştiren Sayın Özlale, yaklaşan yerel seçimlerde İzmir için de büyük bir proje seferberliğine hazırlanmaktadır.

Bu çerçevede, seçime kalan sınırlı süreyi dikkate alarak; kalan beş ayda yalnızca İzmir'deki seçim kampanyasına odaklanabilmek için Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılma isteğini Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e sunmuş ve söz konusu talep Genel Başkanımızca da uygun bulunmuştur.

Birlikte alınan bu karar doğrultusunda Başkanlık Divanımızda; Kalkınma Politikaları Başkanlığı yerine, Sanayi ve Teknoloji Başkanlığımız kurulmuş olup bu göreve Genel Başkan Yardımcımız Sayın M. Cem Özdemir getirilmiştir. Ayrıca Sayın Özdemir'den boşalan Mali İşler Başkanlığı görevi de vekâleten Seçim İşleri Başkanımız Sayın Sedat Aksakallı tarafından yürütülecektir." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar