Kurtulmuş, Altılı Masa’yı hedef aldı: Dağınıklık içinde nasıl toparlanırlar bilmiyorum, biz yükselişe doğru geçiyoruz

Kurtulmuş, Altılı Masa’yı hedef aldı: Dağınıklık içinde nasıl toparlanırlar bilmiyorum, biz yükselişe doğru geçiyoruz
Yayınlanma:
A+ A-
Tekirdağ’da konuşan Numan Kurtulmuş, Altılı Masa’nın daha vakti olduğunu söyleyerek, ‘Bizim derdimiz, kimin adayı olacağı değil, hangi fikir ve projelerle karşımıza çıkacağınızdır?’ dedi.

Artı Gerçek-AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AKP AK Parti Tekirdağ Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Kurtulmuş yaptığı konuşmada Altılı Masayı hedef alarak, “Bizim derdimiz, kimin adayı olacağı değil, hangi fikir ve projelerle karşımıza çıkacağınızdır?” dedi.

Teşkilatların seçime kadar çok ciddi çalışması gerektiğinin altını çizen Kurtulmuş, “Zaman bizden yanadır, gelişmeler bizden yanadır. Biz dediğim gibi yükselişe doğru geçiyoruz. Allah'ın izniyle daha da yükseleceğiz. Onlar da bu dağınıklık içinde nasıl toparlanırlar bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE YÜZYILI'NIN KAPISINI SONUNA KADAR AÇACAKTIR’

Zor bir dönem olan seçim kampanyasına girdiklerini, bundan sonra safları daha da sıklaştırmaları gerektiğini belirten Kurtulmuş, "Allah hepinize yüz aklığı versin. En güçlü şekilde çalışabilmeyi nasip etsin. Hepinize üstün başarılar temenni ediyorum. Şimdi önümüzde 2023 seçimleri var. Yürekten inanıyoruz ki milletimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı seçerek, AK Parti'yi de açık ara birinci parti olarak meclise göndererek, Türkiye Yüzyılı'nın kapısını sonuna kadar açacaktır.”

Türkiye'nin en önemli sosyal projelerinden olan TOKİ projelerine 8,5 milyon vatandaşın başvuru yaptığını anlatan Kurtulmuş, "Bu evler ve iş yerleri en kısa sürede tamamlanacak. Ayrıca yaz aylarından itibaren, Trakya'da da yaşadık bunu, özellikle tarımsal ürünlerde verilen çok değerli, çok yüksek fiyatlarla birlikte bizim çiftçimizin yüzü güldü. Trakya'daki kardeşlerimizin ürünü para etti" dedi.

‘TÜRKİYE ESİR TAKASINI SAĞLAYABİLEN ÜLKE HALİNE GELDİ’

"Türkiye'de tahıl koridorunun koordinasyon merkezi açıldığını söyleyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 12 milyon ton tahıl dünya piyasalarına çıktı. Fakat gelişmeler kötü bir noktaya geldi. Putin 'kesiyorum burayı' dedi. Ondan sonra Cumhurbaşkanımız yeniden devreye girerek Putin'le görüşerek tahıl koridorunu açtı mı? Açtı. Bu büyük bir başarıdır. Aynı şekilde Rusya-Ukrayna Savaşı'nda Türkiye esir takasını sağlayabilen ülke haline geldi. Ardından Özbekistan'da gerçekleşen Türk dünyası, Türk Devletleri Teşkilatı toplantısında Türkiye büyük bir gayretle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin gözlemci devlet olarak buraya dahil olmasını temin etti. Size şunu söyleyeyim. Bu bir başlangıçtır. Önümüzdeki dönemde inşallah Kıbrıs Türk Devleti dünyanın birçok platformunda tanınacak, bunun seferberliği gerçekleştirilecek."

‘KARŞI TARAFTA ORTAK PROJEYİ İFADE EDEMEYEN ALTI ARTILI MASA VAR’

Numan Kurtulmuş, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük bir hamle içinde her gün hızını daha fazla artırdığını vurguladı. Karşı tarafta ise 6'lı Masa'nın toplanmaya devam ettiğini anlatan Kurtulmuş, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Sekizinci mi, dokuzuncu mu, onuncu mu bilmiyoruz. Unuttuk artık. Masa toplantıya devam etti. Konuş Allah konuş. 'Ortak bir aday çıkarın' diyorsun. 'Anlaşacağız, daha vakit var. Biz bir ortak aday çıkaracağız' diyorlar. Kimi çıkarırlar bilmeyiz. Bir tane mi aday çıkarırlar? İki tane mi çıkarırlar? Daha mı fazla çıkarırlar? Onu da bilmeyiz ama hep şunu söylüyoruz. Bizim derdimiz, kimin adayı olacağı değil, hangi fikir ve projelerle karşımıza çıkacağınızdır? Burada projelerini söyleyen, kendini anlatan hizmetlerini anlatan bir yer var. Bir Recep Tayyip Erdoğan var. Karşı tarafta ise henüz herhangi bir ortak projeyi ifade edemeyen altı artılı masa var."

‘YÜKSELİŞE DOĞRU GEÇİYORUZ’

Teşkilatların seçime kadar çok ciddi çalışması gerektiğinin altını çizen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Zaman bizden yanadır, gelişmeler bizden yanadır. Biz dediğim gibi yükselişe doğru geçiyoruz. Allah'ın izniyle daha da yükseleceğiz. Onlar da bu dağınıklık içinde nasıl toparlanırlar bilmiyorum. Ancak değerli kardeşlerim son söz olarak şunu söyleyeyim; Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin bu kadar girdiği seçimlerde başarılı olmasının çok sebebi var. Çok çalışıyoruz, proje üretiyoruz.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar