Lütfü Savaş Ankara'da: Elimizde seçimi etkileyecek çok önemli doneler var

Lütfü Savaş Ankara'da: Elimizde seçimi etkileyecek çok önemli doneler var
CHP, Hatay seçimlerine yönelik itirazın görüşüleceği YSK önünde bugün yeniden toplanacak. CHP'nin Hatay adayı Lütfü Savaş da YSK önündeki eyleme katılmak için geldiği Ankara'da, “Elimizde gerçekten bu seçimi etkileyecek çok önemli doneler var” dedi.

Artı Gerçek - 31 Yerel seçimlerinde tüm tepkilere rağmen CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ancak seçimi kaybden Lütfü Savaş, CHP’nin Hatay seçimlerine yönelik itirazın görüşüleceği Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde bugün yeniden toplanma kararı kapsamında geldiği Ankara’da; “Elimizde gerçekten bu seçimi etkileyecek çok önemli doneler var. Biz inanıyoruz ki haklı olan kazanacak. Hatay kazanacak, biz kazanacağız” dedi.

Hatay'da CHP'nin seçim sonuçlarına itirazları devam ederken Hatay İl Seçim Kurulu, mazbatayı AKP’li Mehmet Öntürk'e verdi. CHP, itirazının İl Seçim Kurulu tarafından reddedilmesinin ardından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti yöneticileri ile birlikte bugün YSK’ye giderek YSK Başkanı Ahmet Yener ile görüştü. CHP yöneticileri YSK önünde açıklama yaparken, çok sayıda partili de destek verdi.

Öne Çıkanlar