Meclis’te bu hafta: Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarıyla ilgili araştırma komisyonu kuruluyor

Meclis’te bu hafta: Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarıyla ilgili araştırma komisyonu kuruluyor
TBMM Genel Kurul'da bu hafta ekonomiye ilişkin ‘torba’ kanun teklifi görüşülecek. Siyasi partilerin ara verilen grup toplantıları gerçekleştirilecek.

Artı Gerçek-TBMM Genel Kurul bütçe görüşmeleri tamamlandı. Meclis bu hafta ara vermeden enerji ile ilgili torba teklif ele alınacak.

Yapılacak düzenleme ile TEDAŞ'a olan 2 bin lirayı aşmayan elektrik borçları silineceği belirtiliyor. BOTAŞ'ın ise ödenmemiş vergi, idari para cezaları ile borçları, Hazine'den görevlendirme bedeli alacaklarına karşılık silinecek.

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nda yaşanan çocuk istismarıyla ilgili bir araştırma komisyonu kurulacak. Söz konusu iddialar komisyonda görüşülecek.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri ve TCDD'ye ait bazı limanların özelleştirilmeleri neticesinde imzalanan 49 yıldan az sözleşme süreleri, 49 yıla kadar uzatılacak.

Bütçe görüşmeleri sebebiyle ara verilen siyasi parti grupları da bu hafta toplanacak. Parti genel başkanları, son gelişmeleri grup kürsülerinden değerlendirecek.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar