Meral Akşener'den Erdoğan'a tepki: Kazanmışlık hırsı, umarım kendisinin gözünü kör etmez

Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti lideri Akşener, seçimin ardından ilk kez konuştu ve Erdoğan'a tepki gösterdi: "Umarım ki kazanmışlık hırsı kendisinin gözünü kör etmez. Umarım ki tıpkı bizim gibi kendisi de seçim sonuçlarının muhasebesini dürüstlükle yapar."

Artı Gerçek - İYİ Parti lideri Meral Akşener, bugün yapılan cumhurbaşkanlığına ilişkin ilk kez açıklama yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim sonuçlarıyla ilgili "Artık vakit kaybetmeden sorunlara eğilme, çözüm üretme zamanı geldi. Milletimizin bize verdiği muhalefet görevini aynı düsturla, ciddiyetle, seçmen veli nimettir anlayışı ile yürüteceğiz" dedi.

Akşener, "Milletimiz söyleyeceğini söyledi. Bize düşen bunu anlamak, gereğini yapmaktır. Bunu hakkıyla yapacağız" dedi. İYİ Parti lideri Akşener, "Erdoğan'ı tebrik ediyorum. Umarım ki kazanmışlık hırsı kendisinin gözünü kör etmez. Umarım ki tıpkı bizim gibi kendisi de seçim sonuçlarının muhasebesini dürüstlükle yapar. Gereken dersleri çıkaracağız" açıklamasını yaptı.

Üçüncü kez cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösteren Akşener, "Kısıklı'daki konuşması bu çerçevede umutlandırmasa da çok üzüldüm, Kılıçdaroğlu'nu büyük şevkle kendisini alkışlayanlara yuhalattı. İnşallah bu sondur. Çok ayıpladım, çok üzüldüm. Umarım son döneminde tüm Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlar" dedi.

'MİLLETİMİZİN BİZE VERDİĞİ MUHALEFET GÖREVİNİ YÜRÜTECEĞİZ'

Akşener'in açıklamaları şu şekilde:

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu bugün tamamladık. Sandıklarda görev yapan tüm müşahitlerimize, okul ve sandık görevlilerimize, avukatlarımıza, her yaştan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Gençlere ve kadınlara ayrıca teşekkür ediyorum.

Tüm provokasyonlara rağmen milletimiz büyük bir olgunluk içinde demokratik hakkını kullandı. Allah her bir vatandaşımızdan razı olsun. Ülkemizdeki seçim gündemi ülkeyi çok yordu. Birikmiş birçok sorunumuz var. Bunların başında da ekonomi geliyor. Artık bu sorunlara eğilme ve çözüm üretme zamanı geldi. Biz de milletimizin bize verdiği muhalefet görevini yürüteceğiz.

'BİZ HALA BURADAYIZ'

Her şeyden önce şunu söylemek isterim ki, seçmen bizim için en halis ölçüttür. Millet iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur. Bize düşen mesajı anlamak, anladıktan sonra da gereğini yapmaktır. Milletimizin hiçbir mensubu seçim sonucu üzerinden bir umutsuzluğa kapılmasın. Bir irade ortaya konduğunda niye ona oy verdin hakkı hiç kimsede olamaz. Biz ilk günden beri milletimizin sesini dinledik. Milletimizin istekleri dışında hiçbir hırsın bulunmasına müsaade etmedik ve o sebeple de zaman zaman, ağır eleştirilere maruz kaldık. Pek çok bedel ödedik. Bugünden sonra da milletimizin taleplerini dinleyeceğiz. Şunu asla unutmayın ki, biz hala buradayız. İYİ Parti ve İYİ Parti'nin mensupları burada, Meclis'te, Türkiye'de.

Kesin olmayan sonuçlara göre yeniden seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyorum. Sayın Erdoğan'ın da sonuçlardan çıkarması gereken büyük dersler olduğunu hatırlatmak isterim. Umarım ki kendisi de sonuçların muhasebesini dürüst bir biçimde yapar. Biz yarından itibaren sonuçları yorumlayacağız, gereken dersleri çıkaracağız. Kısıklı'daki konuşması bu çerçevede umutlandırmasa da çok üzüldüm, Kılıçdaroğlu'nu büyük şevkle kendisini alkışlayanlara yuhalattı. İnşallah bu sondur. Çok ayıpladım, çok üzüldüm. Umarım son döneminde tüm Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlar.

'İYİ PARTİ'NİN OYLARI ÜZERİNDEN NE ANLAMAMIZ GEREKTİĞİNE BAKACAĞIZ'

Şu anda biz öncelikle 14 Mayıs'taki seçim sonuçlarını tartışmadık. Ben arkadaşlarıma dedim, seçim bitti 15 gün sonra ikinci tura kaldığı seçim var. Buraya odaklanacağız, konuşacağız. Biz 14 Mayıs'ta İYİ Parti açısından çıkan sonuçları tartışmayı 28 Mayıs gününden sonraya bıraktık. Bu mesajı bütün arkadaşlarımızla okuyacağız. Biz önce İYİ Parti'nin oyları üzerinden ne anlamamız gerektiğine bakacağız, Millet İttifakı nedir, ne değildir mevzusu daha sonraki bir mesele.

Bugün saat 22.30'da Sayın Kılıçdaroğlu'nun davetiyle CHP Genel Merkezi'ne gidiyoruz, orada da bir değerlendirme yapacağız." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar