MHP'den gazeteci Alican Uludağ'a yine tehdit: 'Nefesimiz ensende'

MHP'den gazeteci Alican Uludağ'a yine tehdit: 'Nefesimiz ensende'
Yayınlanma:
A+ A-
MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'in, AYM kararını uygulamayan Yargıtay 3. Ceza Daire Üyesi'nin kızının nikah şahitliğini yaptığını belirten gazeteci Alican Uludağ tehdit edildi. MHP, ekim ayında da haberi nedeniyle Uludağ'ı hedef almıştı.

Artı Gerçek - MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, gazeteci Alican Uludağ'ı tehdit etti. Yönter, sosyal medya hesabından yaptığı "Türk düşmanı Alican…Nefesimiz ensende…Sen gazeteci değil tetikçi bir militansın…Evet nikah şahidiydim, bununla da iftihar ederim. Bir düğünü bile müptezel ve mülevves emellerine alet ediyorsun ya bin kez lanet olsun sana…" paylaşımıyla, Uludağ'ı hedef aldı.

ULUDAĞ: YURTSEVER BİR GAZETECİYİM

Alican Uludağ ise bu tehdit üzerine, Yönter'e şu açıklamayla yanıt verdi:

"İzzet Bey, gazeteciliğe Cumhuriyet gazetesinde başladım ve kendime Uğur Mumcu'yu ve O'nun gazeteciliğini örnek aldım. Türk düşmanı değil, bu milletin bir parçasıyım. Yurtsever bir gazeteciyim. Halkın çıkarlarını savunurum. Ayrıca devlet benim olduğumu da ne olmadığımı da iyi bilir, gizlim saklım yok. 15 yıldır yargı muhabirliği yapıyorum.

15 YILDIR GAZETECİLİKTEN VAZGEÇMEDİM

Ve 15 yıldır hep ensemde hissettiğim birilerinin nefesine rağmen halkın gerçekleri öğrenmesi için yazmaktan vazgeçmedim. Gazeteciliğe ilk başladığım yıllarda yargıdaki FETÖ yapılanmasını yazabilen az sayıda muhabirden biriydim, (herkes ortaklık yaparken) Cumhuriyet'in arşivi orada duruyor.

TEHDİT DİLİ KULLANMAK SİYASET ANLAYIŞI OLAMAZ

Bugün somut bir olguyu yorumsuz paylaştım. Siz siyasetçiniz. Hakkınızdaki haberleri eleştirmek hakkınız, ancak tehdit dili kullanmak siyaset anlayışı olamaz. Ki Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Gazeteci olarak da kimseye önyargım yok. Eğer kabul ederseniz, size de Türkiye gündeminde tartışılan konulara ilişkin sorular göndereyim (danışmanınız aracılığıyla) ve yanıtlasanız buradan yorumsuz paylaşayım. Gazeteci olarak size teklifim bu."

GEÇEN AY DA TEHDİT EDİLDİ

MHP Genel Başkan Yardımcıları İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın, Başsavcı Vekili Ahmet Altun’a Sinan Ateş dosyasında bazı şüphelilerin bırakılması karşılığında Yargıtay üyeliği teklif ettiği iddiasını yazan Alican Uludağ'ı 11 Ekim'de yaptıkları açıklamalarla da hedef göstermişlerdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar