Millet Partisi, 'Millet İttifakı adının kullanılmaması' için YSK'ye itiraz etti

Millet Partisi, 'Millet İttifakı adının kullanılmaması' için YSK'ye itiraz etti
Yayınlanma:
A+ A-
Millet Partisi, parti isimlerinin Millet İttifakı tarafından kullanmasına itiraz etti. Parti, YSK'ye itiraz başvurusu yaptı.

Artı Gerçek - Millet Partisi Genel Sekreteri Mehmet Ali Küçükgüzel, parti isimlerinin Altılı Masa tarafından ittifak ismi olarak kullanmasına ilişkin, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) itiraz başvurusu yaptıklarını bildirdi.

Küçükgüzel, partililerle birlikte YSK Başkanlığına sundukları itiraz dilekçesinin ardından yaptığı açıklamada, "Altılı Masa'nın ittifak adı Millet İttifakı olamaz. Çünkü Millet Partisi kendi adı ve logosu altında tek başına seçimlere giriyor" ifadesini kullandı.

Millet İttifakı'nı oluşturan Altılı Masa'nın bu ismi benimsemesinin siyasi ahlaka sığmadığını ileri süren Küçükgüzel, şöyle devam etti:

"Dünyanın en zengin dillerinden güzel Türkçe'mizde kelime kalmadı mı ki Millet Partisi'nin ön adı olan millet adını ittifakınızda ad olarak kullanıyorsunuz. Siz ad bulamadıysanız bize söyleseydiniz, biz size yakışan bir ad bulurduk. 6'lı masa kendine başka bir ad bulmalıdır. 6'lı masanın, Millet Partisi'nin adını ittifak olarak belirlemesi ahlaki, hukuki, yasal değildir. Nezakete sığmaz, siyasi ahlaka, erdeme aykırıdır. Ayıptır, haksızdır. Kanunlara açıkça aykırıdır. Her partinin ön adları kendine özeldir." (AA)

Öne Çıkanlar