Milletvekilleri, Bakan Soylu’ya uyuşturucu baronları ile olan fotoğraflarını fırlattı

Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis kürsüsünde konuşurken muhalefet milletvekilleri tarafından protesto edildi. CHP ve HDP’li milletvekilleri, Bakan Soylu'ya “uyuşturucu baronları ile olan fotoğraflarını” fırlattı.

Artı Gerçek- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında kürsüde konuşurken muhalefet milletvekilleri tarafından protesto edildi. CHP ve HDP’li milletvekilleri, kürsüdeki Bakan Soylu’yu; “uyuşturucu baronları ile olan fotoğraflarını” fırlatarak protesto etti ve yuhaladı.

MASALARA VURDULAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bütçe görüşmeleri sırasında kürsüden yaptığı konuşmada, "Doğrudur, biz hepsinin ayakkabı numaralarını, isimlerini, fotoğraflarını biliyoruz. Sadece biz bilmiyoruz, ABD de, Avrupa da, PKK terör örgütü de biliyor, herkes biliyor. Bu gazi Meclis’in çatısının altında PKK’nın avukatlığını yapan HDP de biliyor” dedi.

HDP milletvekilleri, Bakan Soylu’yu, sıralara vurarak protesto etti. Bakan Soylu konuşurken HDP milletvekilleri uyuşturucu baronları ile olan fotoğraflarını Soylu’ya gösterdi.

FOTOĞRAF VE DÖVİZ FIRLATTILAR

“İlk kez CHP’yi bu millet PKK ve PYD’nin yanında görmüştür” diyen Soylu’yu CHP milletvekilleri sıralara vurarak protesto etti. CHP milletvekilleri Soylu’ya “uyuşturucu baronları ile olan fotoğraflarını” fırlattı.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Soylu’ya “Mafya liderinden ayda 10 bin dolar alan siyasetçi kim?” yazılı dövizi gösterdi.

Soylu, HDP ve CHP’ye “Amerika’nın çocuklarısınız sizler, Amerika’nın” dedi ve CHP’li milletvekilleri ellerindeki dövizleri Soylu’ya fırlattı.

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, birleşime ara verdi ve ardından CHP’li ve AKP’li milletvekilleri birbirinin üzerine yürüdü. Milletvekilleri arasındaki gerginlik, verilen arada devam etti.

BAKAN YARDIMCISI ERSOY, GENEL KURUL SALONUNDAN ÇIKTI

Ara sırasında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Başkanvekili Bilgiç’e “Konuşturmayın, süresi bitti” dedi. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Özel’e “Hadi lan oradan” dedi. Bu sözler üzerine yeniden gerginlik yaşandı.

Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un “silahının olduğunu” söyleyen CHP milletvekilleri, Ersoy’un Genel Kurul salonundan çıkarılmasını isteyerek “Dışarı, dışarı” diye bağırdı. Ersoy, Genel Kurul’dan çıkarıldı.

Aranın ardında Bakan Soylu konuşmasına devam etti. Başkanvekili Bilgiç, Bakan Soylu’nun 1 dakikası kaldığını söyleyerek, “Selamlama için kürsüye alacağım” dedi. Bakan Soylu kürsüye çıktığı sırada CHP ve HDP’li milletvekilleri sıralara vurarak, uyuşturucu baronları ile olan fotoğraflarını tekrar gösterdi. Milletvekilleri Bakan Soylu’yu yuhaladı. (ANKA)

Öne Çıkanlar