Muharrem İnce: Çelebi, Memleket Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmasını teklif etmişti

Muharrem İnce: Çelebi, Memleket Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmasını teklif etmişti
Yayınlanma:
A+ A-
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, AKP’ye katılan Mehmet Ali Çelebi’nin MYK toplantısında Cumhur İttifakı’na katılmasını teklif ettiğini söyledi. İnce, teklifi kabul etmeyince Çelebi’nin partisinden ayrıldığını belirtti.

Artı Gerçek-Memleket Partisi'nden ayrılan Mehmet Ali Çelebi, geçtiğimiz hafta AKP'ye katıldı ve rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı. Mehmet Ali Çelebi, Memleket Partisi’ne Cumhur İttifakı’na katılmasını teklif ettiği ortaya çıktı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısında söz konusu iddia dair bilgi paylaştı.

Pehlivan, “Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılmasını konuştuğum bir eski asker söyledi: “Gitmiş, Zafer Partisi’ni ve Memleket Partisi’ni de Cumhur İttifakı’na katmak istemiş. Genel başkanlarına bunu teklif etmiş” ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ: ÖYLE BİR ŞEY DEMEYE CESARET EDEMEZ

Pehlivan, söz konusu iddiaya dair parti genel başkanlarını aradığını belirterek şunları yazdı:

“Önce Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı aradım. Çelebi ile 2-3 kez görüştüğünü belirten Özdağ’a “Size AKP ile ittifaka girmenizi önerdi mi” diye sordum. Özdağ’dan aldığım yanıt netti: “Hayır, zaten öyle bir şey demeye cesaret edemez.”

İNCE: ASLA OLMAZ

Daha sonra Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi aradım. İnce, Çelebi’nin de katıldığı bir MYK toplantısında yaşadıklarını aktardı. Buna göre, o MYK’de Mehmet Ali Çelebi Memleket Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmasını teklif etmiş. Genel başkan İnce ise “Asla olmaz” diye yanıt verince Çelebi partisinden ayrılma yoluna gitmiş.

Çelebi için Silivri mahkemeleriyle kavga eden Muharrem İnce şöyle bitirdi sözlerini: “Çift maaşı sevdi kendisi. Hayatta ilkeler olur. Burada görüyoruz ki ilke de omurga da yok.”(Kaynak)

Öne Çıkanlar