Muharrem İnce, Doğu Perinçek ve Sinan Oğan cumhurbaşkanlığı adaylığı için YSK'ye başvurdu

Muharrem İnce, Doğu Perinçek ve Sinan Oğan cumhurbaşkanlığı adaylığı için YSK'ye başvurdu
Yayınlanma:
A+ A-
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ye başvuruda bulundu.

Artı Gerçek - Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunda bulundu. Perinçek, "Büyük Türk milleti, zorluklardan büyük çözümlerle, büyük kararlarla çıkmıştır. Cumhurbaşkanlığı için 100 bin imza toplamak üzere adaylığımı koymuş bulunuyorum" diye konuştu. Perinçek'in ardından ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de YSK'ye cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunda bulundu.

Perinçek, başvuru sonrası YSK Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nin yapılacağını belirtti.

11-001.jpg

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için YSK'ye başvuruda bulunduğunu ifade eden Perinçek, şunları kaydetti:

"Büyük bir milletin vatandaşlarıyız. Büyük Türk milleti, zorluklardan büyük çözümlerle, büyük kararlarla çıkmıştır. Cumhurbaşkanlığı için 100 bin imza toplamak üzere adaylığımı koymuş bulunuyorum. Yüksek Seçim Kurulu Başkanımıza gerekli evrakı teslim ettim."

Perinçek, açıklamanın ardından, seçimin ikinci tura kalması halinde ittifaklara açık olup olmadığına ilişkin soru üzerine, "Seçim ikinci tura kaldığı zaman, Doğu Perinçek ikinci tura kalır. İkinci turda biz olacağız" ifadesini kullandı.

22.jpg

Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan

Perinçek'in ardından Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, beraberindeki heyetle Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK), gelerek cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunda bulundu.

YSK'ye adaylık başvurusu için ulaşan üçüncü isim Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, oldu. İnce, "Biz bu seçimi alacağız, kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

'YÜZDE 60'IN ÜZERİNDE OYLA CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEĞİM'

Bugün yüzde 19-20 civarında oy oranları olduğunu ve bunu da herkesin bildiğini söyleyen İnce, "AK Parti'nin içindeki anketçiler de, CHP'nin içindeki anketçiler de biliyor. Fakat kampanya süresince bazı adaylar oyunu artırır, bazı adaylar oyunu düşürür. Bunu 50 gün içerisinde göreceksiniz. Bütün Türkiye görecek. Bizim medyamız yok. Sadece sosyal medyada gençlerin desteğiyle yürütüyoruz. Bizde bot hesaba bakacak para nerede? Partide benim makam arabam bile yok. Kendi arabama biniyorum. Otobüs 2006 model. Sizin belediye paralarınız gibi, hazine paralarınız gibi para yok ki bizde. Sadece bizde gönüllüler ordusu var" dedi.

33.jpg

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce

İnce devamında da, "Biz bu kampanyayı yüzde 30'un üzerinde bir oyla tamamlayacağız. Seçim ikinci tura kalacak. İkinci turda da yüzde 60'ın üzerinde bir oyla cumhurbaşkanı seçileceğim. Bu troll ordularıyla işim olmaz. Ben projelerimi anlatacağım. Bu ülkenin beka sorunudur deprem dedim, dinletemedim. Şimdi bir kez daha söylüyorum. Acilen su sorunu çözmemiz lazım. Memleketin önünde ciddi bir su problemi var. Gıda enflasyonunu nasıl yok edeceğiz, tarımsal üretimi nasıl artıracağız, tarıma dayalı sanayiyi nasıl geliştireceğiz; bunları anlatacağız. Bizim troll ordularına verecek cevabımız var; ama memleket uçurumun kenarında. Memleketi uçurumun kenarından almak için var gücümüzle çalışacağız" ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar