Muharrem İnce'den 'Kılıçdaroğlu' düzeltmesi

Muharrem İnce'den 'Kılıçdaroğlu' düzeltmesi
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi lideri İnce, Millet İttifakı'nın adayı Kılıçdaroğlu'nun "işi birinci turda bitirme" çağrısına verdiği yanıt için "düzeltme" geçti. İnce, "Görüşecek olmam adaylığımı pazarlık konusu yapacağım anlamına gelmez" dedi.

Artı Gerçek - Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Memleket Partisi'ni de ziyaret edeceğim. Birinci turda bu işi alıp Türkiye'yi artık ikinci kez yormamak gerekiyor" sözlerine verdiği yanıtı "düzeltti". Gazeteci Candaş Tolga Işık'a "Kemal Bey benim abimdir, genel başkanımdır. Onun sözünü dinler, memnuniyetle de görüşür, konuşurum" diyen İnce, sonrasında sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek "Görüşecek olmam adaylığımı pazarlık konusu yapacağım anlamına gelmez" dedi.

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

Kılıçdaroğlu, dün gece Halk TV'de katıldığı canlı yayında Memleket Partisi'ni de ziyaret edeceğini söyleyerek, seçimin ilk turda sonlanması çağrısı yapmıştı. "Her partinin genel başkanına saygı duyarım. Takdir kendisine aittir. Kaybedecek zamanımız yok, bir saati bile kaybetmek istemiyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, "Memleket Partisi'ni de ziyaret edeceğim. Birinci turda bu işi alıp Türkiye'yi artık ikinci kez yormamak gerekiyor. İkinci kez sandık, harcama, masraf, bunlara gerek yok, doğrusu budur. Siyaset eğer şikayet alanıysa, siyaset olmaktan çıkar" ifadelerini kullanmıştı.

CHP lideri, "Şikayetin dışına çıkmak lazım. Kimin kusura kimin yanlışı var bunlar oturulur konuşulur. Bir şeyi geri getiremezsiniz. Herkes elinden geldiği kadar çaba harcadı. Ben gece 2'de metinler yazdım, çalıştım, çabaladım. Geçmişe dönük eleştiri üzerinden bugün bir şeyler ortaya koymayı makul bulmuyorum, olabilir. Sayın İnce'nin görüşü budur, haklı tarafları da olabilir. Söylediklerinin tamamı yanlış değildir, eksik, yanlış, kusurumuz olabilir" demişti

'ONUN SÖZÜNÜ DİNLER...'

İnce ise bu çağrının ardından gazeteci Candaş Tolga Işık'a açıklamalarda bulunmuştu. Işık, İnce ile görüşmesini sosyal medya hesabından paylaşarak "Az önce Muharrem İnce'yle konuştum. Kılıcdaroğlu'nun kendisine yaptığı "İlk turda bitirmemiz lazım" çağrısıyla ilgili "100 bin imzayı toplayayım önce Kemal Bey benim abimdir, genel başkanımdır. Onun sözünü dinler, memnuniyetle de görüşür, konuşurum" dediğini açıklamıştı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN 'TEŞEKKÜR' ETMİŞTİ...

Işık'ın bu paylaşımının canlı yayında okunması üzerine de Kılıçdaroğlu, İnce'ye teşekkür etmişti.

İNCE: TEKRAR DÜZELTMİŞ OLAYIM...

İnce, bu gelişmelerin ardından Işık'a yaptığı açıklamalar hakkında "düzeltmede" bulundu. Twitter hesabından açıklama yapan İnce, "Candan Tolga Işık’a yaptığım açıklama hakkında gelen sorulara toplu cevap vermem gerekirse: Kemal Bey benimle görüşmek isterse elbette görüşürüm, kendisi benim eski genel başkanım ve ağabeyimdir. Söyleyeceklerini dinlerim dedim. Görüyorum ki sözlerim “sözünden çıkmam” gibi tuhaf bir manaya çekiliyor. Gerçi Candan Bey sağolsun düzeltti ama ben de buradan tekrar düzeltmiş olayım" dedi.

İnce, "Ayrıca söylememe gerek yok, ben başka bir siyasi partinin genel başkanıyım ve Cumhurbaşkanı adayıyım. Allah’ın izni ile plânladığımız şekilde ve sürede imzalarımızı toplayıp yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte bütün adaylarla olduğu gibi Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşeceğim. Görüşecek olmam adaylığımı pazarlık konusu yapacağım anlamına gelmez" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar