Murat Yetkin: Kılıçdaroğlu'nun Rusya uyarısı eşi görülmemiş bir çıkış

Murat Yetkin: Kılıçdaroğlu'nun Rusya uyarısı eşi görülmemiş bir çıkış
Yayınlanma:
A+ A-
Kemal Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye dair kaset iddialarının arkasından Rusya'ya "Elinizi çekin" mesajı vermesi sosyal medyanın gündeminde. Murat Yetkin de Kılıçdaroğlu'nun 'Rus bilgisayar korsanlarını" uyarmasını "Eşi görülmemiş bir çıkış" olarak değerlendirdi

Artı Gerçek - Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, akşam üzeri seçime günler kala ortaya çıkan görüntüler ve kaset iddiaları ile ilgili Rus bilgisayar korsanlarını uyardığı bir paylaşım yaptı. Paylaşımını hem Türkçe hem Rusça yapan Kılıçdaroğlu, "Dün bu ülkede ortaya saçılan montajlar, kumpaslar, Deep Fake içerikler, kasetlerin arkasında siz varsınız. Eğer 15 Mayıs sonrası dostluğumuzun devamını istiyorsanız, elinizi Türk’ün devletinden çekin" dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışı sosyal medyada gündem oldu ve çokça tartışıldı.

Gazeteci Murat Yetkin'in konuya dair paylaşımı söyle:

"Kılıçdaroğlu Rus bilgisayar korsanlarını seçimde Erdoğan lehine kara propaganda yürütmekle suçluyor ve aslında Rusya’yı bunu durdurmaya çağırıyor. Eşi görülmemiş bir çıkış bu. Durum karışık:
@kilicdarogluk tweet mesajının da gerçek olduğunu CHP’den onaylatıp bu mesajı yazdım."

Siyaset bilimci Özgün Emre Koç'un yorumu şöyle oldu:

"Dış mihrakların yardımıyla iktidarda kalmaya çalışan Erdoğan'a karşı dış politikada ulusal onuru, karşılıklı faydayı ve barışı savunanların iktidarına sadece birkaç gün kaldı."

Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu da Kılıçdaroğlu'nun Rusya çıkışı için "Kılıçdaroğlu'ndan Putin'e nota" dedi.

Fatih Portakal bu çıkış için "Kılıçdaroğlu Rusya'ya One minute çekti" dedi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar