Nihal Olçok: Darbe olacağı haberi Erdoğan'a bir ay önce gitti

Nihal Olçok: Darbe olacağı haberi Erdoğan'a bir ay önce gitti
Yayınlanma:
A+ A-
15 Temmuz darbe girişimi sırasında eşi ve oğlu öldürülen Nihal Olçok'tan yeni açıklama: "11 Haziran 2016’da Tayyip Erdoğan’a Şirin Ünal vasıtasıyla darbe olacağı haberi gitti. Niye kulağınızı tıkadınız? Neye güvendiniz?"

Artı Gerçek - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin darbe girişimine ilişkin "15 Temmuz bize Allah'ın ikramıydı" sözlerinin ortaya çıkması, konuyu yeniden gündeme taşıdı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, "Neyin ikramı ya? 'Biz kendimizi gördük...' 251 kişinin ölümü mü senin çapını ve çapsızlığını gösterdi... Sonuç olarak benim çocuklarım babasız kaldı. Benim evladım öldü. 15 Temmuz aydınlatılmadığı sürece bu ülkede hiçbir şey değişmez" sözleriyle Nebati'ye tepki gösterdi.

Halk TV'de 'Kayda Geçsin' programında, 15 Temmuz'la ilgili açıklamalarda bulunan Nihal Olçok, Erdoğan'ın bir ay önceden darbe girişiminden haberdar edildiğini söyledi. Erdoğan'ın tutumuna tepki gösteren Olçok, özetle şunları söyledi:

"AKP'nin yaptığı en güzel şey şu anda savunma. Her şeye bir savunmaları var ve her şeye bir şekilde algı yapıp, insanların algılarını belli noktalara getirme dürtüleri var ki zaten 15 Temmuz bunun sonucu. 15 Temmuz'un sürdürülür olması ve hem FETÖ'nün hem de hükümetin elinden bu 15 Temmuz tehdidini almak benim için çok önemli. Onlar bir tekel oluşturdular ve ben biliyorum ki ikisi de bu işin bir şekilde paydaşı. Dolayısıyla ben bu soruları soracağım, bir gün ya bütün milletin gözü önünde soracağım ya da Ipsala'da, Kapıkule'de Nihal Olçok basınla sorularını paylaşıyor dendiğinde ben biliyorum ki dünyadaki hiçbir basın örgütü buna sessiz kalmayacaktır.

İNSANLAR SOKAĞA ÇIKMASA NE OLACAKTI?

Herkes 15 Temmuz'un kahramanlıklarına soyunuyor. Geçin karşıma, ben çok istiyorum 15 Temmuz kahramanı dedikleri insanlar karşıma geçsin. Ne kaybettiler 15 Temmuz'da, ne eksildi hayatlarında? Kim benimle 15 Temmuz'u konuşabilir? 11 Haziran 2016'da, Tayyip Erdoğan'a Şirin Ünal vasıtasıyla gitti darbe olacağı haberi. Niye kulağınızı tıkadınız ya? 24 Haziran'da doğum günü olan bir çocuğun aslında öleceği 11 Haziran'da söylenilmiş, neyin bu kadar özgüveni bu? Neye güvendiniz? Ya insanlar sokağa çıkmasa ne olacaktı? Biz mi hapiste olacaktık?

15 TEMMUZ ALTIN DÖNEMİNİ YAŞIYOR

FETÖ bu işi, bizden çok ama çok daha iyi kullandı. Şu anda FETÖ cirit atıyor. 15 Temmuz devam ediyor değil; 15 Temmuz şu anda altın dönemini yaşıyor. Kitle olarak zaten çok genişlemiş bir kitleydi, ve bu kitlenin kontrol altına alınması lazımdı." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar