Okul müdürüne DEM Parti’li eşbaşkanlar soruşturması açıldığı iddia edildi

Okul müdürüne DEM Parti’li eşbaşkanlar soruşturması açıldığı iddia edildi
DEM Parti’li Ali Bozan, Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız’ın katıldığı okul sergisinden dolayı okul müdürüne soruşturma açıldığını belirterek konuyu Meclis’e taşıdı.

Artı Gerçek - Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız’ın katıldığı okul sergisinden dolayı okul müdürüne soruşturma açıldığı iddia edildi. 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı Hatice Uluğ İlkokulunda bir öğrencinin açılacak olan resim sergisine şehrin mülki amirleri davet edildi. Davet edilen sergiye mülki amirleri katılmazken, Akdeniz Belediye Eşbaşkanları Arslan ve Sarıyıldız katıldı. Eşbaşkanların sergiye katılımından dolayı bahsi geçen okul idarecilerine soruşturma açıldığı iddia edildi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin Milletvekili Ali Bozan Meclis genel kurulunda konuya dair açıklama yaptı. Bozan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mersin’de Akdeniz ilçesinde bulunan Hatice Uluğ İlköğretim okulunda başarılı bir öğrencinin sergisi açılıyor. Kent bürokrasinin tamamı davet ediliyor. Sonra kent protokolünden sadece Akdeniz Belediyesi eş başkanları bu sergiye katılıyor ve çocukların coşkusuna ortak oluyor. Sonra ne mi oluyor? Bugün o okulun idarecileriyle ilgili soruşturma yürütüldüğünü duyuyoruz. Kenti bu iddia sarmış ve kentte herkes bu iddiayla ilgili bir cevap bekliyor. Soruşturmanın sebebi şu: Eş başkanlarımızın 23 Nisan dolayısıyla açılan bir sergiye katılmış olmalarıdır. Şimdi mafyaların ve çetelerin araştırılmasını istiyoruz ya; işte tam da mafya budur, tam da çeteleşme budur. Bugüne kadar bayrak üzerinden, İstiklal Marşı üzerinden partimizi terörize edenlerin gerçek yüzünü ortaya koyan budur. Tüm ülke kamuoyunu Mersin’de bu çirkinliğe fırsat açanlara, bu ülkenin huzurunu kaçırmaya çalışanlara, bir okul müdürünü görevden alma düşüncesi sefilliğine bulaşanlara karşı ses çıkarmaya davet ediyorum. Elinizi bu ülkenin iç huzurundan ve barışından çekin diyorum” diye belirtti. (MA)

Öne Çıkanlar