Özgür Özel: İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz

Özgür Özel: İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz
CHP lideri Özgür Özel, komşu İran'ın İsrail'e düzenlediği misillemeye dair “Endişeyle izliyoruz” dedi. Özel, taraflar arasında gerginliği artıracak hareketlerden kaçınılması çağrısı yaptı.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İran'ın dün gece İsrail'e düzenlediği ve bölgesel savaş endişesine yol açan saldırı hakkında konuştu. Özel, yaşananları endişeyle izlediklerini söyledi. Özel “Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır” dedi.

“Ortadoğu’da tansiyon bu denli yükselmişken tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulunuyoruz” diyen Özel, Filistin devletinin kurulması gerektiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özel, şu açıklamayı yaptı:

“Bölgemizi tehdit eden İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz. Ortadoğu’da tansiyon bu denli yükselmişken tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulunuyoruz.

Kurucumuzun “Yurtta barış dünyada barış” vasiyetini hatırlama ve sahiplenmemizin gerektiği bir dönemdeyiz. Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır.

İnanıyoruz ki Gazze’de kalıcı ateşkes sağlanmadan bölgedeki tırmanmanın durdurulması ve çatışma riskinin azaltılması mümkün olmayacaktır. Bu çerçevede barış, huzur ve istikrarın sağlanmasının tek geçerli çözümünün 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması olduğu inancımızı yineliyoruz.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar