Özgür Özel'den Altan Öymen'e ziyaret

Özgür Özel'den Altan Öymen'e ziyaret
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel, partinin eski genel başkanlarından Altan Öymen'i ziyaret etti. Özel, ziyareti sonrasında, "İyi ki CHP var. Liderine rakip çıkabilmenin olanaklı olduğu bir başka parti yok şu anda" dedi.

Artı Gerçek - CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen'i İstanbul Beşiktaş'taki evinde ziyaret etti.

Yaklaşık 1,5 saat süren ziyaretin ardından Öymen ve Özel, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Öymen, Özel ve arkadaşlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, kurultay için kendilerine başarı dileklerini ilettiğini söyledi.

Başta siyaset olmak üzere birçok konuyu konuştuklarını aktaran Öymen, birlikte bir ufuk turu yaptıklarını söyledi.

ANKA'da yer alan habere göre, Özgür Özel de CHP'de yapılacak kurultaya ilişkin adaylığı ve genç kadrolarıyla ilgili Öymen'i bilgilendirdiklerini söyledi.

7d33d341-e7ea-4ac2-99bc-c15caeebaa00-w.jpg

Özel görüşmeye dair şöyle konuştu:

'ÖYMEN’İN KİTAPLARI BAŞUCU KİTABIMIZ OLDU'

“Sayın Genel Başkanımız bizi İstanbul’daki evlerinde kabul ettiler. Cumhuriyet Halk Partisi’nin önümüzdeki dönemde yaşayacağımız kurultayla ilgili, bununla ilgili adaylığımızla, genç kadrolarımızla ilgili kendilerini bilgilendirdik. Bizim her birimiz için Cumhuriyet Halk Partisi tarihini öğrenmekte Sayın Genel Başkanımızın kitapları, hep başucu kitabımız oldu ve her zaman başvurduğumuz en önemli ve en güvenilir kaynaktı. Sayın Genel Başkanımızın geçmiş dönemde grup başkanvekilliği yapması, bizim bu noktada mevkidaşlığımızın olması çok önemliydi. Ayrıca kendisinin yine geçmişte 9 aday birlikte yarışarak kazandıkları bir Cumhuriyet Halk Partisi kurultayı hepimizin hafızalarındaydı.

7f8c04b4-1abc-43e3-a7be-d790469bec80-w.jpg

'EN ÖNEMLİ KAZANIMLARDAN BİR TANESİ BUGÜNKÜ SOHBET OLDU'

Bugün üzerinde en mutabık kaldığımız konu, uzun söyleşinin sonunda iyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var. Çünkü bir başka partide liderine rakip çıkabilmenin, çoklu yarışlarla genel başkanı belirleyebilmenin, Türkiye’ye vaat ettiği demokrasiyi kendi içinde yaşayabilmenin olanaklı olduğu bir başka parti yok şu anda. Bugünkü gibi böylesine zengin, öğretici bir sohbetin önceki genel başkanımızla yapılabilme olanağı herhalde bu heyetin içinde bulunan her birimiz için bundan sonra ne yaşayacak olursak olalım, seçimlerde ne sonuç alacak olursak olalım en önemli kazanımlardan bir tanesi bugünkü sohbet oldu. Biz bunun için Sayın Genel Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Öymen de bunun üzerine “Ben çok teşekkür ederim her şey için. Kitaplar için söylediklerine de ayrıca teşekkür ederim” dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar