Özgür Özel'den Erdoğan ile görüşmeye ilişkin yeni açıklama: Cumhurbaşkanı'ndan randevu talep edeceğiz

CHP lideri Özgür Özel, Erdoğan'la görüşmek için randevu isteyeceklerini açıkladı. Görüşmenin ne zaman olacağına ilişkin soruya Özel, "Önümüzdeki hafta, ondan sonraki hafta... Sayın Erdoğan'ın da takvimine göre, özel kalemler belirlerler" yanıtını verdi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştireceği görüşmeye ilişkin olarak basın mensuplarına açıklama yaptı. Görüşme öncesinde parti içindeki kurullarla fikir alışverişinde bulunacağını, son olarak önceki genel başkanların da fikrine danışacağını belirten Özel, "Çok gecikmez ama önümüzdeki hafta, ondan sonraki hafta, Sayın Erdoğan’ın da takvimine göre özel kalemler hallederler" dedi.

Özgür Özel, Erdoğan ile görüşmeye ilişkin konuştu. "Çok gecikmez ama bu hafta zaten yok. Önümüzdeki hafta, ondan sonraki hafta tabii sayın Erdoğan'ın da takvimine göre özel kalemler onu hallederler..." diyen Özel, Nezaket görüşmesi olsa hızla yaparız ama Sayın Erdoğan'da 'konuşacağımız konular var' diye ifadede bulunmuş. Benim de önemli gündemlerim olacak" şeklinde konuştu.

Özel, "Bu konuda Parti Meclisi'nden MYK'dan, grubumdan, belediye başkanlarımdan görüş alıyorum ve bunu olgunlaştırdıktan sonra öyle kısa bir görüşme için değil, belki gündemleri önceden de müzakere ettiğimiz uzun ve yapıcı olmasını ümit ettiğim sonuçlar alacağımızı düşündüğüm ve bundan sonraki Türkiye açısından anlamlı olabilecek bir sürece gireceğiz" ifadelerine yer verdi..

CHP Grubu Başkanvekilinin seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM Grup Salonu çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'SAYIN CUMHURBAŞKANI'NDAN RANDEVU TALEP EDECEĞİZ'

Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ne zaman görüşeceğinin sorulması üzerine, şunları söyledi:

"Randevu isteyeceğiz tabii ama şöyle bir takvimlendirmemiz var. Bugün grubumuzla bir toplantı yaptık. Pazartesi MYK yapmıştık. Yarın uzun bir MYK'mız daha var. Öğleden sonra Parti Meclisimiz toplanacak. İki ayda bir toplanan Parti Meclisimizi iki ayda 13 kez topladım. Bundan sonra da sık toplanmaya devam edecek. Cumartesi günü il başkanlarımız, belediye başkanlarımız ayrı ayrı ve birlikte, cumartesi pazar günü çok özel bir çalışma toplantısında bir araya gelecekler.

Yılmaz Büyükerşen başkanlığındaki heyetin beş daimi üyesi ilk toplantıya katılacak. Seçim sonuçlarını değerlendirip, bundan sonrası ile ilgili yol haritamızı belirliyoruz ki parti grubumuzdan da bir uzun toplantı daha yapma niyetindeyim. Ondan sonra Sayın Cumhurbaşkanı ile yapacağımız toplantının gündemini kendi adıma oluşturup Sayın Cumhurbaşkanı'ndan randevu talep edeceğiz.

'BU BİR NEZAKET ZİYARETİ DEĞİL'

Bu görüşme bir nezaket ziyareti değil. Biz nezaket görüşmesini bayramda telefonda yaptık. Bu ziyaret Türkiye'nin gelecek dönemiyle ilgili. Türkiye ekonomisinin yüzde 80'nine, nüfusunun yüzde 65'ine hizmet veren belediyelerin ve son birlikte girilen seçimin birinci partisinin genel başkanının son seçimlerin ikinci partisi ama bir önceki seçimlerde cumhurbaşkanlığı görevine seçilmiş olan ve bir partinin genel başkanı olan sayın Erdoğan'la yapacağı bir görüşmedir. Nezaket görüşmesi olsa hızla yaparız ama Sayın Erdoğan da 'konuşacağımız konular var' diye ifadede bulunmuş.

Benim de önemli gündemlerim olacak. Bu konuda Parti Meclisi'nden MYK'mdan, grubumdan, belediye başkanlarımdan görüş alıyorum ve bunu olgunlaştırdıktan sonra öyle kısa bir görüşme için değil, belki gündemleri önceden de müzakere ettiğimiz uzun ve yapıcı olmasını ümit ettiğim sonuçlar alacağımızı düşündüğüm ve bundan sonraki Türkiye açısından anlamlı olabilecek bir sürece gireceğiz. O yüzden o görüşme için önce parti içi kurullarla tüm temasları tamamlamam gerekiyor. Hatta önceki dönem genel başkanlarımızın her birisinde son aşamada fikirlerini, önerilerini alacağız.

Çok gecikmez ama bu hafta zaten yok. Önümüzdeki hafta, ondan sonraki hafta tabii Sayın Erdoğan'ın da takvimine göre özel kalemler onu hallederler."

NE OLMUŞTU?

31 Mart yerel seçimlerinde birinci parti konumuna çıkan CHP'nin Genel Başkanı Özgür Özel, seçim sonrasında yaptığı açıklamada Erdoğan ile de görüşmek istediğini söylemişti. Özel, daha önce birinci parti olarak alttan alarak ilk adımı atacaklarını’ söyleyerek Erdoğan’dan randevu isteyeceğini açıklamıştı.

ERDOĞAN KAPIYI AÇIK BIRAKMIŞTI

Bu durumu olumlu karşılayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, bir basın mensubunun "CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in sizden randevu istediği konuşuluyor. Bu talebe yanıtınız ne olur?" sorusuna verdiği yanıtta "CHP’nin Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz" ifadelerini kullandı.

ÖZEL: ERDOĞAN'LA YÜZ YÜZE BİR GÖRÜŞMEMİZ OLACAK

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini açıklamış ve "Önümüzdeki günlerde Sayın Erdoğan ile yüz yüze bir görüşmemiz olacak" demişti.

CHP lideri, şunları söylemişti:

“Ben sayın cumhurbaşkanıyla bayramda telefonlaştığımızda da söyledim. Biz Türkiye’nin ana muhalefet partisiyiz. Bu seçimlerde birinci partiyiz ama yurt dışına çıktığımızda Türkiye’nin partisiyiz. Türkiye’nin hakları, menfaatleri için birlikte çalışmak durumundayız. Bunun için önümüzdeki süreçte Sayın Erdoğan’la yüz yüze bir görüşmemiz de olacak. Orada da konuşacağız.

‘BAZI DEVLET GELENEKLERİNE HIZLA GERİ DÖNMEMİZ LAZIM’

Bizim bazı devlet geleneklerine hızla geri dönmemiz lazım. Bundan 20 yıl öncesine kadar liderler talep ettiklerinde, ki önemli ziyaretlerinden önce mutlaka talep ederlerdi, Dışişleri Bakanlığı tarafından brifing verilirdi ve döndüklerinde de ziyaretlerini rapor ederlerdi Dışişleri Bakanlığı’na. Bizim bunu Türkiye Cumhuriyeti’ne hızla geri getirmemiz lazım.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar