Özgür Özel: Üzerimizdeki yüzde 25'lik cam tavanı tuzla buz ettik

Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yüzde 25'lik cam tavanı nasıl kırdıklarını anlatarak 'kilidi açan 3 anahtarı' tek tek sıraladı. Erdoğan'a da yanıt veren Özel, "Küstahlaşmış ve kibrinden arınamamış bir noktada" dedi.

Artı Gerçek - CHP'nin Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda konuşan Özgür Özel, "Türkiye ittifakının belediye başkanlarına selam olsun. Üzerimizdeki yüzde 25'lik cam tavanı, bu sonuçlarla beraber tuzla buz ettik" dedi.

Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'yi hedef alan sözlerine yanıt vererek "Seçimleri biz kazandık diyecek kadar seçmene karşı küstahlaşmış ve kibrinden arınamamış bir noktadadır" dedi.

Liyakat mesajı veren Özel, "Belediyelerin 3'er, 6'şar aylık ve birer yıllık karnelerini ölçme-değerlendirme yöntemiyle çıkarıp, sizinle paylaşacağız" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin düzenlediği 'Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Erdoğan'ın, "Yerel seçimleri Cumhur İttfakı kazandı" ifadelerine yanıt veren Özel, "Seçmenin mesajını anlamadıkları ortada. Seçimleri biz kazandık diyecek kadar seçmene karşı küstahlaşmış ve kibrinden arınamamış bir noktadadır" dedi.

Erdoğan ile yüz yüze bir görüşme gerçekleştireceklerini anımsatan Özel, "Kutuplaşmayı kırmak için adım atacağımıza inanıyorum" ifadesini kullandı.

'ÖLÇME-DEĞERLENDİRME SİSTEMİNİ ODAK NOKTASI HALİNE GETİRECEĞİZ'

Yerel yönetimlerin yeni dönemine ilişkin de konuşan Özel, ölçme-değerlendirme sistemini odak noktası haline getireceklerini söyledi.

Özel, "Belediyelerin 3'er, 6'şar aylık ve birer yıllık karnelerini ölçme-değerlendirme yöntemiyle çıkarıp, sizinle paylaşacağız. Doğru yapanı örnek göstereceğiz, yanlış yapanı doğruya sevk edeceğiz. İbre yukarı ise devam edeceğiz, aşağıdaysa mutlaka yanlıştan döneceğiz" diye konuştu.

Olası erken seçim çağrısına kapıyı kapatan Özel, "Oylarımızı kalıcılaştırmalıyız. Erken seçim çağrısı yapmak seçmenle akdi bozmak demektir" ifadelerini kullandı.

Özel'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Böyle bir günde 650 kişilik salonda seçilmiş belediye başkanları ve il başkanlarıyla birlikte bu salonu hınca hınç doldurabilmenin, koltuklarında oturan her bir kişinin ilçe seçim kurullarından il seçim kurullarından aldıkları mazbatalarıyla seçilmiş CHP'li olmasının gururunu yaşıyorum.

Gün oldu bu parti baraj altında kaldı, gün oldu çelengi il başkanları kendileri taşıdı ama 81 ilde Atatürk'ten emanet bu bayrağı yere düşürmeden bugünlere taşıyan ve onların sayesinde ki baba evi herkesin içine doğduğu, büyüdüğü, başı sıkışan herkesin çorbasının kaynadığını, bacasının tüttüğünü bildiği, bir gün ihtiyaç duyarsa kapısının açılacağını bildiği yerdir baba evi. Bu baba evinin tapusu bir kişiye kayıtlıdır, o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür.

'BELEDİYELERİN KARNESİNİ SİZİNLE PAYLAŞACAĞIZ'

Bu seçimde milliyetçi demokratların payı vardır. Bu seçimde muhafazakar demokratların payı vardır. Bu seçimde tüm Kürt demokratların emeği vardır. Seçimleri Türkiye ittifakı kazanmıştır, Türkiye kazanmıştır. Türkiye ittifakının belediye başkanlarına selam olsun. Üzerimizdeki yüzde 25'lik cam tavanı, bu sonuçlarla beraber tuzla buz ettik.

Bundan sonra ölçme-değerlendirmeyi siyasetimizin odak noktası haline getireceğiz. Belediyelerin 3'er, 6'şar aylık ve birer yıllık karnelerini ölçme-değerlendirme yöntemiyle çıkarıp, sizinle paylaşacağız.

Doğru yapanı örnek göstereceğiz, yanlış yapanı doğruya sevk edeceğiz. İbre yukarı ise devam edeceğiz, aşağıdaysa mutlaka yanlıştan döneceğiz. Muasır medeniyletler yakalanılacak ve geçilecektir, sorumluluk da sizin sırtınızdadır. Açılan krediyi doğru kullanırsak yenileri gelir.

'ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPMAK SEÇMENLE AKDİ BOZMAK DEMEK'

Bi yanda seçim gecesi seçmenin mektubunu balkonda okuyanlar grup toplantısında hikaye okumaya başladı. Seçmenin mesajını anlamadıkları ortada. Seçimleri biz kazandık diyecek kadar seçmene karşı küstahlaşmış ve kibrinden arınamamış bir noktadadır. Erdoğan ile yüz yüze görüşeceğim. Kutuplaşmayı kırmak için adım atacağımıza inanıyorum.

Oylarımızı kalıcılaştırmalıyız. Erken seçim çağrısı yapmak seçmenle akdi bozmak demektir." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar