Öztrak'tan Erdoğan'a: Milletimiz yasta, Erdoğan il kongrelerinde espriler, sloganlar...

Öztrak'tan Erdoğan'a: Milletimiz yasta, Erdoğan il kongrelerinde espriler, sloganlar...
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Kuzey Irak'taki Gare Dağı'na düzenlediği operasyonda hayatını kaybeden 13 kişiye ilişkin yaptığı konuşmada AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a tepki gösteren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Dün 13 şehidimizin olduğunu öğrendik. Milletimiz derin bir yasta. Ama bugün Erdoğan’ı izledik. Partisinin il kongrelerinde espriler, sloganlar, tezahüratlar… Gerçekten içimiz sızladı" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP'nin ulusal yas ilan edilmesini istediğini belirten Öztrak, "Suudi Arabistan’ın müteveffa kralı için yas ilan edip bayrağımızı yarıya çekenler en azından 13 şehidimiz için ulusal yas ilan edebilir" dedi.

'İÇİMİZ SIZLADI'

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına da tepki gösteren Öztrak, şunları kaydetti:

"Milletin içi kan ağlarken bu görüntüleri üzüntüyle karşıladık. Ve Erdoğan’ın bugünkü sözlerinden öğrendik ki 13 kamu görevlisi  başarısız bir kurtarma operasyonu esnasında şehit düşmüş. Üzüntümüz, bu haberle daha da katlandı.

Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak ulusal yas ilan edilmesini istiyoruz. Suudi Arabistan’ın müteveffa kralı için yas ilan edip bayrağımızı yarıya çekenler en azından 13 şehidimiz için ulusal yas ilan edebilir. Bu arada dün Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve Sarayın iletişim memurunun milletin aklıyla alay eden açıklamalarını kınıyoruz. Beyler bir kendinize gelin 13 aslan parçamız mağaralarda rehin tutulurken sizler bölücü elebaşından mektup dilenip kardeşini devlet televizyonlarına çıkarıyordunuz. Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı, devletin televizyonuna çıkaran "Gerekirse Karayılanı ’da TRT’ye çıkarırız" diyerek savunan bunlar değil miydi? Yine çözüm sürecine "Yeni Türkiye’nin Kuruluş Sözleşmesi" diyen bunlar değil miydi? Riyakârlığın bu kadarına da pes. Daha fazla rezil olmadan edebinizle susmayı bilin."     

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar