Pervin Buldan: Soylu’nun görevden alınması lazım

Pervin Buldan: Soylu’nun görevden alınması lazım
Yeşil Sol Parti'nin İstanbul'da düzenlediği yemekli davette konuşan HDP Eş Genel Başkanı Buldan, 14 Mayıs seçimlerine "siyasi darbe girişimi" diyen Soylu'ya tepki göstererek, "Görevden alınması gerek ama alınmazsa 14 Mayıs'ta biz değiştireceğiz" dedi.

Büşra Cebeci


İSTANBUL - Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 3. Bölge seçim kampanyası kapsamında yemekli bir davet düzenledi. Davete HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da katıldı. Buldan, “Bir oy Yeşil Sol’a bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na” dedi.

Küçükçekmece İpek Wedding Kongre Salonu’nda gerçekleşen törende Yeşil Sol 3. Bölge milletvekili adayları, HDP’li siyasiler ve çok sayıda partili katıldı.

'SİZİ AKP'DEN KURTARACAĞIZ'

Davette konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim çalışmalarında her gittikleri yerde çoşkunun yanı sıra kararlılık gördüğünü söyledi.

Buldan, “Yurttaşlarımız her gittiğimiz yerde ‘Bizi AKP’den kurtarın’ diyorlar. Alevi canlara, Kürt halkına, Süryanilere, inkar edilen tüm kesimlere söz veriyoruz, sizleri AKP’den kurtaracağız” dedi.

'BİR OY YEŞİL SOL'A BİR OY KILIÇDAROĞLU'NA'

Buldan, 14 Mayıs seçimlerine dair “Bir oy Yeşil Sol’a, bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na” çağrısını yaptı.

Yeşil Sol Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı ve Alevi Dernekleri Başkanı Celal Fırat’ın da konuşma gerçekleştirdiği davete, çok sayıda Alevi yurttaş ve Alevi kanaat önderi de katıldı.

SOYLU'YA İSTİFA ÇAĞRISI

Buldan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “14 Mayıs siyasi darbedir” söylemlerini eleştirdi. Soylu’yu bu sözlerinden dolayı istifaya çağıran Buldan “Bu sözlerden sonra İçişleri Bakanı’nın görevden alınması gerek ama alınmazsa da 14 Mayıs’ta biz değiştireceğiz” dedi.

'KILIÇDAROĞLU'NUN VİDEOSU ALEVİ YURTTAŞLARI HEYECANLANDIRDI'

Yeşil Sol Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı ve İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Artı tv’ye konuştu.

Türkdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” başlıklı videosunun, Alevi yurttaşlarda büyük bir heyecan yarattığını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamayla, kendisine Alevi kimliği üzerinden yapılacak saldırıları da engellediğini belirten Türkdoğan, Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını değerli bulduğunu belirtti.

,

Öne Çıkanlar