Polis baskın yapmıştı: DEM Parti Batman İl Eşbaşkanı gözaltına alındı

Polis baskın yapmıştı: DEM Parti Batman İl Eşbaşkanı gözaltına alındı
Dün polislerin baskın yaptığı DEM Parti Batman İl Örgütü’nün eşbaşkanı Mustafa Mesut Tekik gözaltına alındı. DEM Parti Tekik'in gözaltına alınmasına "Derhal serbest bırakılmalı, iktidar ve medyası algı operasyonlarından vazgeçmelidir!" diye tepki gösterdi

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Batman İl Başkanı Mustafa Mesut Tekik'in ifadeye çağrıldığını ardından gözaltına alındığını duyurdu.

DEM Parti Batman İl Örgütü binasına dün polis tarafından baskın düzenlendi. Üç saat süren aramada polisler İpek Er, Deniz Poyraz ve katledilen diğer kadınların fotoğraflarını yerlere attı. Bilgisayarlar ve bazı dokümanlara el konuldu.

DEM PARTİ: İKTİDAR VE MEDYASI ALGI OPERASYONLARINDAN VAZGEÇMELİ

DEM Parti, il başkanı Tekik'in gözaltına alınması üzerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

''Batman İl Eş Başkanımız Mustafa Mesut Tekik ifadeye çağırıldığı emniyette gözaltına alınarak savcılığa sevk edildi. Batman’da seçimin intikamını gözaltılarla almanıza izin vermeyeceğiz. Mesut Tekik arkadaşımız derhal serbest bırakılmalı, iktidar ve medyası algı operasyonlarından vazgeçmelidir!''

AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Arama devam ederken il örgütü sosyal medya hesabından partilileri il binasına çağırmış, Tekik açıklama yapmıştı. Tekik, şunları söylemişti:

“Toplumsal barışa halel getirme olasılığı yüksek uygulamalardan bir an önce vazgeçilmesini ve parti olarak, halk olarak özlemini iliklerimize kadar hissettiğimiz, mücadelesini verdiğimiz onurlu ve kalıcı barışa hizmet eden politikalar geliştirmelidir. Buradan ülkeyi yönetenlere sesleniyorum; bizi yolumuzdan döndürmeniz asla mümkün olamayacağını bir kez daha ifade edelim.

Aramada tamamen meşru, kültür, sanat, edebiyat, dergileri, demokrasi mücadelesinde katledilen canlarımızın fotoğraflarına el konuldu. Tabi bizler bu binadan, evimizden, yuvamızdan alınıp getirilen eşyalarımızın sonuna kadar arkasındayız. Burada bizi terörize etme, sanki suç işleyen bir binaymış gibi lanse etme çabalarının halk nezdinde bir sonuç vermeyeceğini bu emri verenler de bilmelidir. Asla boyun eğmeyeceğiz, barışın, özgürlüğün, adaletin yolundan hiç birimiz asla dönmeyecek. Büyük Kürt sanatçı Yılmaz Güney'in dediği gibi, 'Mutlaka kazanacağız.’ Baskılara boyun eğmeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar