Seçimden önce AKP’de olan Üsküdar Belediyesi’nden Ensar Vakfı yöneticisine milyonluk ihaleler

Seçimden önce AKP’de olan Üsküdar Belediyesi’nden Ensar Vakfı yöneticisine milyonluk ihaleler
Ensar Vakfı yöneticisi İsmail Şirin’in yöneticisi olduğu şirket, AKP döneminde Üsküdar Belediyesi’nden 21 ihale almış. İhalelerin toplam bedeli 355 milyon 140 bin TL.

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçim öncesi AKP’de olan Üsküdar Belediyesi’nin Ensar Vakfı yöneticisi İsmail Şirin’in yöneticisi olduğu Şirin Kardeşler Gıda İnşaat ve Şirin’in aile şirketine 21 ihale verdiğini ortaya çıktı. Şirket kamudan toplam 38 ihale almış.

Cumhuriyet’te yer alan Cengiz Karagöz’ün haberine göre geçtiğimiz günlerde belediyenin Ensar Vakfı yöneticisi İsmail Şirin’in yöneticisi olduğu Şirin Kardeşler Gıda İnşaat ve Şirin’in aile şirketine 137 milyon 147 bin TL’lik gıda ve mutfak servis malzemeleri ihalesi verildiği ortaya çıkmıştı.

İHALEYE TEK ŞİRKET KATILMIŞ

Konuyla ilgili tartışmalar sürerken Şirin’in kardeşlerinin yöneticisi olduğu Akis Yiyecek ve İhtiyaç Maddeleri isimli şirkete de 12 milyon 953 bin TL’lik şarküteri malzemeleri alımı ihalesi verildiği öğrenildi. Bu ihalelere yalnızca bir şirketin katılmış olması da dikkat çeken konular arasında yer alıyor.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN 21 İHALE ALMIŞLAR

Aile Şirin Kardeşler isimli şirketleriyle bugüne dek 38 kamu ihalesi aldı. Şirket bu ihalelerin 21 tanesi ise Üsküdar Belediyesi’nden aldı. İhalelerin toplam bedeli 355 milyon 140 bin TL. Şirin’in aile şirketi olan Akis Yiyecek ve İhtiyaç Maddeleri isimli şirket ise bugüne dek 104 milyon TL’lik 50 kamu ihalesi aldı. Şirket bu ihalelerin tümünü Üsküdar Belediyesi’nden aldı.(Kaynak)

Öne Çıkanlar