Semih Yalçın tahminini açıkladı: Bahçeli'nin Ferdi Tayfurlu mesajı kime?

Semih Yalçın tahminini açıkladı: Bahçeli'nin Ferdi Tayfurlu mesajı kime?
MHP'li Yalçın, Bahçeli'nin, Ferdi Tayfur'un 'Söyleten Sensin' şarkısı eşliğindeki videosun, Cumhur İttifakı'na ve AKP'ye bir mesaj olarak yorumlanmasına dair konuştu: "Şarkı sözlerini bizden giden Akşener'e ve o ekibe yorumlaması daha doğru olmaz mı?"

Artı Gerçek - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 23 Nisan törenlerine ve resepsiyona sağlık sorunları gerekçesiyle katılmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Ferdi Tayfur’un 'Söyleten Sensin' şarkısı eşliğinde yayınlanan videosuna ilişkin konuştu.

Cumhur İttifakı'na ve AKP'ye bir mesaj olarak yorumlanmasına dair Yalçın, "Ben kendisiyle konuşmadım henüz büyüğümüzle; ama büyük bir ihtimalle bunun için yapılmış bir video. Videodaki şeyler, Cumhur İttifakı'na değil, arkadaşlar yanlış yorumluyorlar. Öyle bir şey yok. Ferdi Tayfur'u sever başkanımız Şarkı sözlerini Cumhur İttifakı'na yorumlayacaklarına, bizden giden Meral Akşener'e ve o ekibe yorumlaması daha doğru olmaz mı? Kongreleri geliyor cumartesi, onlara da yorumlamaya bir yani alternatif olarak söylüyorum." dedi.

Devlet Bahçeli'nin, Ferdi Tayfur'un 'Söyleten Sensin' şarkısı eşliğinde yürüdüğü video, partinin resmi hesabından yayımlanmıştı. Videoda kime gönderme olduğu kamuoyunda tartışma sebebi olmuştu.

Ayrıca Bahçeli TBMM'de düzenlenen 23 Nisan resepsiyonuna da sağlık sorunları gerekçesi ile katılmamıştı.

Videonun AKP ile ittifaka bir gönderme olduğuna yönelik iddialara ise MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yanıt verdi. TGRT Haber'in haberine göre videonun AKP'ye bir gönderme olduğu iddialarıyla ilgili konuşan Semih Yalçın bu iddiaları yalanladı.

'MESELE BUNDAN İBARET'

Yalçın şunları söyledi:

"Dün sabah bir haber geçti, 'Sayın Devlet Bahçeli ameliyat oldu, bu yüzden 23 Nisan gösterilerine katılmadı' diye. Ben kendisiyle konuşmadım henüz ama büyük bir ihtimalle bunun için yapılmış bir video. Videodaki şeyler, Cumhur İttifakı'na değil, arkadaşlar yanlış yorumluyor. Öyle bir şey yok. Ferdi Tayfur'u sever başkanımız. Bir de yürüyüşe çıkıyor, doktor tavsiyesiyle oradan bir enstantane yayınlamışlar. Mesele bundan ibaret.

'BİZDEN GİDEN AKŞENER'E VE O EKİBE YORUMLAMASI DAHA DOĞRU OLMAZ MI?'

Oradaki şarkı sözlerini mesela başka bir şekilde düşünelim, şarkı sözlerini Cumhur İttifakı'na yorumlayacaklarına, bizden giden Meral Akşener'e ve o ekibe yorumlaması daha doğru olmaz mı? Kongreleri geliyor cumartesi, onlara da yorumlanabilir. Yani alternatif olarak söylüyorum."

Yalçın ayrıca; klibin Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'ne (DEM Parti) tavırla ilgili olmadığını belirterek "DEM Parti toplantılarında Türk Bayraklarının indirilmesine yönelik bir tavır" olabileceği yorumlarına da set çekerek "Evet, o işe çok tavırlıyız; o işi görüp de susanlara da tavırlıyız. Ama video ile ilgisi yok" diye konuştu.

BENGÜ TÜRK TV YAYIN YÖNETMENİ KAYA: İTTİFAKA İLİŞKİN BİR MESAJ DEĞİL

Devlet Bahçeli'nin yürüyüşü MHP tarafından, Ferdi Tayfur'un Söyleten Sensin şarkısı eşliğindeki yürüyüşüne bir yorum da BengüTürk TV Yayın Yönetmeni Ünal Kaya'dan geldi.

Ünal Kaya şunları söyledi:

"Benim edindiğim bilgilere göre ittifakta çatlak vesaire hiçbir şey yok. Yani Sayın MHP lideri Devlet Bahçeli'nde, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilişkileri en üst seviyede, itimatları birbirine tam, en ufak zerre herhangi bir şüpheye düşürecek herhangi bir kesinti yok. İki lider düzenli aralıklarla bazen telefonda, bazen yüz yüze, yüz yüze geldiğinde genelde zaten gazeteciler de takip ediyor, bazen de telefonlarda bu görüşmelerini gerçekleştiriyorlar. O yüzden bunun ittifakının iki lideri arasında herhangi bir sorun yok. Bu videoda ona bir mesaj değil, ittifaka ilişkin bir mesaj değil.

'ŞARKIYI MHP'Yİ SIRTINDAN VURANLARA YORUMLAMAK DAHA DOĞRU OLUR'

CHP'nin yayın organı Halk TV, 23 Nisan'da bir haber yaptı. Dediler ki o gün, MHP liderinin sağlık durumu iyi değil, ameliyat olacak, o yüzden de 23 Nisan kutlamalarına katılmadı gibi, gerçeklikle bağdaşmayan, bir habere imza attılar, alt yazı geçtiler, KJ attılar. Buna bir tepki olarak MHP lideri, daha spor bir görüntüyle bu görüntüyü verdi, ameliyat filan olmadım, hayatımın düzeni içerisinde devam ediyorum mesajıydı, o yüzden bu görüntü paylaşıldı.

Gelelim şarkı kısmına. Şarkıyı herkes kendine göre yorumlayabilir. Bunu sürekli Cumhur İttifakına yoran bazı arkadaşlar, bazı isimler, siyasetçiler, gazeteciler var. Bunu neden acaba İYİ Parti'ye ve Meral Akşener'e ya da MHP'yi sırtından vuran, yarı yolda bırakan, hançerleyen isimlere yormuyorlar? Bir de bu açıdan düşünülmesinde fayda var bence. Bunu Cumhur İttifakı açısından değil de, bir de İYİ Parti açısından bir değerlendirilmesinde yarar olabilir, çünkü bu hafta sonu kongreleri olacak. Biraz da öyle değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar