Soylu: Türkiye’de Amerikan eksenli politika yapan vatan haini ilan edilecek

Soylu: Türkiye’de Amerikan eksenli politika yapan vatan haini ilan edilecek
Yayınlanma:
A+ A-
Soylu, "Bu seçimde bütün taraflar bellidir. Amerika'nın Türkiye'de ne yapmak istediği ortadadır" diyerek, bundan sonra kim Amerikan eksenli politika yaparsa Türkiye'de "vatan haini" ilan edileceğini ve tasfiye edileceğini söyledi.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı TV yayınında, “Türkiye’de, bundan sonra kim Amerikan eksenli politika yaparsa, altını çizerek söylüyorum; bundan sonra bu ülkede hain olarak nitelendirilecektir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV ekranlarında Funda Görey’in sorularını yanıtladı.

"Amerikan tarafında politik argüman oluşturmaya çalışanlar suçlanacak ve tasfiye edilecek" açıklaması yapan Soylu, şöyle konuştu:

“Türkiye’de, bundan sonra kim Amerikan eksenli politika yaparsa, bazı partilerin içerisine de Amerikan eksenli duruş ortaya koyarsa bunun altını çizerek söylüyorum; bu ülkede bundan sonra vatan haini ilan edilecektir. Türkiye o noktaya gelmiştir. Çünkü bu seçimde bütün taraflar bellidir. Amerika’nında Türkiye’de ne yapmak istediği apaçık ortadadır. Bu bir müesseseyle ilan edilecek değil. Kendi partileri içerisinde göreceksiniz, Amerikan tarafında politik argüman iletmeye, oluşturmaya çalışanlar suçlanacak ve tasfiye edilecektir.”

Soylu, programın bu kısmını sosyal medya hesabından da paylaştı.

ekran-goruntusu-2023-05-26-231257.jpg

OY VE ÖTESİ DERNEĞİ'Nİ HEDEF ALMIŞTI

Soylu, 28 Mayıs seçimine günler kala Oy ve Ötesi Derneğini hedef almış, "Sandık ve seçim kuruluna bir dernek girip müdahale edemez. Gayri kanunidir. Bunları ömrümde ilk defa görüyorum. Buna YSK müdahale etmelidir" demişti. sandık ve seçim kuruluna polisin bile müdahale edemeyeceğini söyleyen Soylu, ancak müşahit çağırırsa, güvenliği sağlamak için müdahale edebileceğini söylemişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar