Soylu’nun ekibinin tasfiyesinde sıra POLSAN’a geldi: Olağanüstü seçim yapılacak

Soylu’nun ekibinin tasfiyesinde sıra POLSAN’a geldi: Olağanüstü seçim yapılacak
Yayınlanma:
A+ A-
Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ekibinin olduğu POLSAN olağanüstü genel kurul kararı aldı. Yeni yönetimin seçilmesiyle birlikte POLSAN’da Genel Müdür Mustafa Selçuk ve bazı yöneticilerin değiştirileceği iddia edildi.

Artı Gerçek - Genel seçimlerin ardından kabine değişimiyle birlikte İçişleri Bakanlığına Ali Yerlikaya 'nın gelmesiyle birlikte eski Bakan Süleyman Soylu’nun ekibinin tasfiye edileceği son adres Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) olacağı belirtildi. Soylu'ya yakın isimlerin görev başında olduğu POLSAN’da ekip değişimi yaşanacak. Dört ay kadar önce seçim yapılan POLSAN’da olağanüstü genel kurul kararı alındı.

T24 Tolga Şardan’ın haberine göre eski Bakan Süleyman Soylu'ya yakın isimlerin görev başında olduğu POLSAN’da ekip değişimi yaşanacak. Daha önce Soylu ile Yerlikaya arasında 3 Haziran’daki bakanlık devir teslim günü gerçekleştirilen POLSAN Genel Kurulu’nda Soylu’ya yakın isimler bir kez daha görev başı yaptı. Ancak, Yerlikaya’nın bakanlık koltuğuna oturmasının ardından, aynı zamanda POLSAN Yönetim Kurulu Başkanı olan Asayiş Dairesi Başkanı Vedat Mercan başta yönetim kurulunun büyük bölümü, Emniyet teşkilatının merkez kadrolarında yapılan atamalar çerçevesinde görevden alındı.

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL, 4 KASIM’DA TOPLANACAK

Böylece yönetim kurulu üyelerinin kızağa çekilmesi sonrasında yeni yönetim kadrosunun görev almasını sağlayacak olağanüstü genel kurul yapılması gündeme geldi. Alınan karar doğrultusunda POLSAN’ın yeni yönetimini belirlemek amacıyla 4 Kasım’da olağanüstü genel kurul toplanacak. Bu amaçla POLSAN’da genel üyesi olarak temsilci göndermeleri konusunda il emniyet müdürlüklerine yazı gönderildi.

Yeni yönetimin seçilmesiyle birlikte POLSAN’da Genel Müdür Mustafa Selçuk ve bazı yöneticilerin de değiştirileceği ifade edildi.

POLSAN’da yönetim değişikliği beraberinde kuruluşun hesaplarının incelenmesinin önünü açacak.

YEDİ YILI AŞKIN SÜREDİR, SOYLU'YA YAKIN İSİMLER YÖNETİYOR

Yedi yıldan fazla süredir Soylu'ya yakın isimler sandığı yönetiyor. Eski Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Resul Holoğlu gibi Soylu’ya çok yakın isimlerin dışında İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Asayiş Dairesi Başkanı Vedat Mercan, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Vekilleri Cüneyt Ünal ve Hasan Yiğit, halen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olan Mahmut Çorumlu, POLSAN yönetiminde yer aldı.(Kaynak)

Öne Çıkanlar