Süleyman Soylu, 'zafer işareti' yapan Dilek İmamoğlu'nu da hedef aldı

Süleyman Soylu, 'zafer işareti' yapan Dilek İmamoğlu'nu da hedef aldı
Yayınlanma:
A+ A-
Soylu, dün Van mitinginde zafer işareti yapan Dilek İmamoğlu'nu hedef aldı. Soylu, "Van'da yaptığı mitinge aynı zamanda Ekrem İmamoğlu da hanımı ile beraber katıldı. HDP bayrağı salladılar, PKK'nın yaptığı zafer işaretini yaptılar" dedi.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı ve İstanbul ikinci bölge birinci sıradan AKP Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ve eşi Dilek İmamoğlu'nu 'zafer işareti' yapması nedeniyle hedef alarak "HDP bayrağı salladılar, PKK'nın yaptığı zafer işaretini yaptılar" dedi.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Van Beşyol Meydanı'nda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte seçim mitingi yaptı. Ekrem İmamoğlu ile birlikte mitinge gelenleri selamlayan Dilek İmamoğlu, burada zafer işareti yaptı.

Bugün Şişli'de Gölova Kadınlar Derneği'nin etkinliğinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, zafer işareti yapan Dilek İmamoğlu'nu hedef aldı.

"YETMEDİ 'DİŞE DİŞ, KANA KAN, ÖCALAN' DİYE SLOGAN ATTILAR"

Soylu, açıklamasında, "Bakınız dün Van'da bir miting oldu. Bu Bay Bay Kemal Van'da bir miting yaptı. Van'da yaptığı mitinge aynı zamanda Ekrem İmamoğlu da hanımı ile beraber katıldı. HDP bayrağı salladılar, PKK'nın yaptığı zafer işaretini yaptılar" dedi.

Bakan Soylu, şunları söyledi:

"Meydanda 11 bin kişi vardı, 10 bin kişisi 'Selo'ya özgürlük' diye bağırdı ve HDP'lileri oraya topladılar. Kendi birtakım partililerini de topladılar. Yetmedi 'Dişe diş, kana kan, Öcalan' diye slogan attılar" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar