Süleyman Soylu bu kez de saç bakım ürünleri reklamını hedef aldı

Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "kız kıza takılmak kadar doğal" ifadelerinin yer aldığı saç bakım ürünleri reklamını hedef aldı. Soylu, reklamla ilgili Ticaret Bakanı ile görüştüğünü belirterek "O reklamları tamamen kaldıracağız" dedi.

Artı Gerçek - Birçok konuşmasında LGBTİ+'ları hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu sefer de "kız kıza takılmak kadar doğal" ifadelerinin yer aldığı saç bakım ürünleri reklamını hedef alarak "Tövbe estağfurullah. Bakın Türkiye'yi getirecekleri ve getirmek istedikleri yer burasıdır. Ticaret bakanımızla konuştuk. O reklamları tamamen kaldıracağız" dedi.

İçişleri Bakanı ve AKP İstanbul 2. bölge milletvekili adayı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa'da 'kanaat önderleri'yle kahvaltıda buluştu yaptı. Soylu burada yaptığı konuşmada, içerisinde kadınların yer aldığı saç bakım ürünlerine yönelik bir reklam filmini hedef gösterdi.

"Kız kıza takılmak kadar doğal" denilen reklam filmi üzerinden LGBTİ+'ları hedef alan Soylu, bir firmanın, reklamla ilgili Ticaret Bakanı ile görüştüğünü belirterek, "O reklamları tamamen kaldıracağız" dedi.

DHA'nın aktardığına göre Soylu şöyle konuştu:

'O REKLAMLARI TAMAMEN KALDIRACAĞIZ'

“Tayyip Erdoğan gitsin diyorlar kıymetli hemşehrilerim. Tayyip Erdoğan gitsin de kim gelsin? Yani Allah korusun ya. Şimdi belediye otobüs duraklarında bir reklam var gördünüz mü bilmiyorum. Ne diyorlar ona? Losyon mu diyorlar krem. Bir krem. Diyor ki 'O kadar doğaldır' diyor. 'Kız kıza yakın olmak kadar doğal' diyor. Tövbe estağfurullah. Bakın Türkiye'yi getirecekleri ve getirmek istedikleri yer burasıdır. Ticaret bakanımızla konuştuk. O reklamları tamamen kaldıracağız. Bu kadar basit. Böyle bir reklam biz kabul edemeyiz. İnsanımızın ahlakına, insanımızın yapısına yönelik bir reklamı elbette kabul edebilmek mümkün değildir.

Televizyon dizilerinde muhakkak LGBT bir karakteri bir tarafa sıkıştırıveriyorlar. Muhakkak. Neden? İnsanımızı alıştıracaklar. Ben söylüyorum, alınıyorlardı. Sen kendin billboardlarda Kemal Kılıçdaroğlu olarak yazmışsın. Demişsin ki, ' Cinsel yönelimin her türlüsünü kabul edeceğiz' demişsin. Erkekle erkek kadınla kadının evlenmesini Türkiye üyeleri olarak getiriyorlar. Neden? Çünkü bizi yıllardır yıkamadılar. Bizim güçlü bir aile yapımız var." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar