Tecrit, Kürt sorunu, demokratikleşme... Yeşil Sol Parti, 1 Ekim'de Meclis'te önemli bir açıklama yapacak

Tecrit, Kürt sorunu, demokratikleşme... Yeşil Sol Parti, 1 Ekim'de Meclis'te önemli bir açıklama yapacak
Yayınlanma:
A+ A-
Yeşil Sol Parti'nin, 1 Ekim'deki yeni yasama yılı açılışında PKK Lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan tecrit, Kürt sorununun çözümü ve Türkiye'nin demokratikleşmesine dair önemli bir açıklama yapması bekleniyor.

Artı Gerçek - Yeni yasama yılı 1 Ekim'de başlayacak. Yeşil Sol Parti'nin de 1 Ekim'de Meclis'te önemli gündemlere dair açıklama yapması bekleniyor. Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ile İbrahim Akın'ın yapacağı açıklamaya, partinin tüm milletvekillerinin katılacağı öngörülüyor.

Açıklamada, partinin yeni dönem mücadele hattına dair ipuçları yer alacak. İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'nde 31 aydır kendisinden haber alınamayan PKK Lideri Abdullah Öcalan'a dönük tecridin, yapılacak olan açıklamanın başlıca gündemleri arasında olacağı öğrenildi.

Yine Kürt sorununun demokratik çözümü konusuna vurgu yapılacak. Türkiye’nin demokratikleşmesi, Kürt sorunun demokratik çözümü ve tecridin kaldırılmasına yönelik partinin tutumunu yansıtacak olan açıklamada, aynı zamanda siyasi aktörlere de çözüm için çağrı yapılacak. (MA)

Öne Çıkanlar