Turhan Çömez: 13-14 yaşındaki çocukları barlara götürüyorlardı

Turhan Çömez: 13-14 yaşındaki çocukları barlara götürüyorlardı
İyi Parti Genel Başkan Danışmanı Turhan Çömez, İstanbul Bahçelievler Çocuk Yuvası’nda 2006 yılında yaşanan çocuklara yönelik istismarı anlatarak, gelen bir ihbar üzerine çocuk yuvasına gittiğini belirtti.

Artı Gerçek-İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.yi altı yaşında evlendirmesiyle ilgili her gün yeni bilgiler ortaya çıkarken Eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doktoru şimdi ise İyi Parti Genel Başkan Danışmanı Turan Çömez, İstanbul Bahçelievler Çocuk Yuvası’nda 2006 yılında yaşanan çocuklara yönelik istismarı anlattı.

TELE1’de yayınlanan 'Açıkça' programına konuk olan Çömez, “13-14 yaşlarındaki çocuklar. Bazen sabaha karşı geliyorlar, bazen de gelmiyorlar. Geceleri uyuşturucu kullanıldığını söylediler. Korkunç bir tabloydu’ dedi.

2006 yılında milletvekili olduğu dönemde İstanbul Bahçelievler Çocuk Yuvası’ndan gelen ihbar üzerine kurumun müdür muavini ile bir görüşme yaptığını belirten Çömez, şunları söyledi:

İhbarı yapan Bahçelievler Çocuk Yuvası'nın müdür muavini, düzgün aklı başında birisi. Dedi ki ‘Sizi medyadan tanıyorum, çok vahim bir durum var burada. Lütfen buluşabilir miyiz?’ Bir gece kalktım İstanbul’a geldim, bana Bahçelievler Çocuk Yuvası'nda yaşanan korkunç olaylar zincirinden bahsetti.

Saat 9 yurda gittim. Çocuklarla konuştum, o gece nöbetçi olanlarla konuştum. 33 tane kız çocuğu o gece yurtta yok. Çocuklar dediler ki ‘Arkadaşlarımızı bazı yapılar gelip buradan alıyorlar, İstanbul’da bazı gece kulüplerine götürüyorlar. 13 - 14 yaşında çocuklar… Bazen sabaha karşı geliyorlar bazen de gelmiyorlar. Geceleri uyuşturucu kullanıldığını söylediler. Korkunç bir tabloydu. Ben siyasetçiyim ama aynı zamanda bilim adamıyım. Hepsini kanıtladım, o gece yoklama defterlerinin hepsinin fotokopilerini aldım, resimlerini aldım inanılmaz bir dosya hazırladım.

‘13-14 YAŞINDA ÇOCUKLARIMIZ BİR KISMI HAMİLE KALMIŞ’

Ertesi gün Ankara’da Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan sorumlu devlet bakanı Nimet Çubukçu’ya gittim. Dedim ki ‘Sayın Çubukçu ortada korkunç bir rezalet var. Bize emanet edilen yavrularımız gece yurtlardan alınıyor 13-14 yaşında çocuklarımız bir kısmı hamile kalmış başka isimlerle başka yerlerde doğum yaptırılmış. Doğan çocuklar başka yurtlara nakledilmiş. Yurtta uyuşturucu kullananlar var ve bu çocuklar kimi vakıflar adı altında Taksim’de bazı barlara gece yarıları götürülüyor.’

‘Biliyorum farkındayım’ dedi.

‘Niye bununla mücadele etmiyorsun?’ dedim. ‘Ne olur bunu deşifre etme, kimseyle konuşma söz ben bunun üstüne gideceğim’ dedi.”

Çömez, konunun üzerine gidileceğine yönelik söz verilmesine rağmen ertesi gün kurumun müdürü görevden alınarak konunun üzerinin kapatılmaya çalışıldığını aktardı.

Çömez, 2006 yılında yaşanan olayla ilgili dönemin Başbakanı Erdoğan’ın haberi olduğunu belirtti. Erdoğan’ın koruması tarafından aranıp ‘senin gece yurda ne işin vardı?’ diye sorulduğunu da aktardı.

Çömez 2006 yılında olayı basına duyurduğunu da belirtti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar