'Utanmasalar kendilerine oy vermeyenleri FETÖ'cü ilan edecekler'

'Utanmasalar kendilerine oy vermeyenleri FETÖ'cü ilan edecekler'
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Kasım 2019 02:34
A+ A-
Akşener, Erdoğan'ın kendisine oy verip AKP'ye oy vermeyenlere 'münafık' demesine tepki gösterdi.

POLİTİKA - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin'de partisinin il başkanlığının açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP'ye oy vermeyenlere yönelik 'münafıklar' ithamına tepki gösteren Akşener, "Utanmasalar kendilerine oy vermeyen herkesi FETÖ'cü ilan edecekler" dedi.

Akşener'in açıklamaları şöyle:

"HER BİRİNİZİ MÜNAFIK İLAN EDEN CUMHURBAŞKANI ADAYI İLE KARŞI KARŞIYASINIZ"

"Buradan Cumhur İttifakı’nın içinde yer alan kardeşlerime sesleniyorum, bizlere oy vereceğinizi düşünenler her birinizi münafık ilan eden bir cumhurbaşkanı adayı ile karşı karşıyasınız. Biz bir yola çıktık. Önce binler ile başladık sonra yüz binler oldu. Siz ne zaman sözümden Caydığımı gördünüz. Grubumuz olsa dahi 100 bin imzayla yola çıkacağım dedim arkasında durdum. Gittiniz ilçe seçim kurullarını doldurdunuz. 25 Ekim’den beri bir şey söylüyorum, adayım, 100 bin imza ile adayım. Çatı aday olarak beni gösterseniz de olmaz olmaz.

"ERDOĞAN, GİTTİĞİN YOL, YOL DEĞİL"

Sayın Erdoğan'a şunu sormak isterim: Sınır boylarına mülteci yerleştirmek Türkiye için en tehlikeli işlerden birisidir. Bu kadar devlet, millet sevgisizliği, kendinden başka hiçbir şeyi düşünmeme hali, Türkiye'yi getirdiği nokta budur. Açıkça ifade ediyorum, bu ülke sayın Erdoğan'ın keyfine göre yönetilemez. Ettirmeyeceğiz.

Her bir gencime iş bulacağım. İş bulamıyorsam, iş bulana kadar vatandaşlık maaşı ödeyeceğim. O gençlere güveneceğiz, o gençlerin fikirlerine önem vereceğiz. O gençlerin Türkiye ile ilgili umutlarının hayata geçmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Atanamamış öğretmenlerin atanmasını sağlayacağız.

"HARUN GİBİ GELDİLER KARUN OLDULAR"

Çık yürü dediniz, sizin dediğinizi yerine getirdim. Ama öyle korktular ki, yandaş müteahhitlerden birazını aldılar, size geri vermeye kalktılar. Harun gibi geldiler, karun oldular.

Adayın tekine oy vermeyinlerin münafık ilan edildiği bir dönemdeyiz. Yahu sen kimsin? Sen Allah'ın bir kulusun. Dün iyi işler yapmış olabilirsin, ama sen bu ülkeye artık yüksün.
Kıbrıs'ı verdin mi kardeşim? Millet adına soruyorum buna cevap ver. Kıbrıs bizim için yavru vatan değil, ciğerimizin parçası. Kıbrıs'ın verilmesine müsaade etmeyeceğiz, Kıbrıs'ı veremeyeceksin. 18 adanın akıbetine benzetemezsin. Kanımız var, canımız var Kıbrıs'ta. Sen askerliği kantinde yaptığın için bunu bilmiyorsun.

"AYNAYA BAK HAİN KİM GÖRECEKSİN"

İttifak uzmanı kendileri. Biz ittifak yapıp adını 'Millet ittifakı' koyunca çok sinirlendi. Yahu ittifak kanununu çıkaran sensin. Şimdi ittifak yapanlar vatan haini. Bak aynaya hain kim göreceksin.

"MECLİS BAŞKANI'NIN DAMADI FETÖ'CÜ KAÇAK"

Bir de bir FETÖ iftirası var ki evlere şenlik. Utanmasalar kendilerine oy vermeyen herkesi FETÖ'cü ilan edecekler. Yedi göbek sülalemde bir tane FETÖ'cü çıksın ben siyaseti bırakırım. Ama çok enteresan, Meclis başkanının damadı FETÖ'den kaçak, Başbakan Yardımcısının damatı FETÖ'den kaçak. FETÖ ile 16 yıldır hemhal olan, aynı odada aynı imzaları atan bu iktidarın zannettim ki ben sayın Erdoğan bu konuda samimidir, FETÖ mücadelesinde samimidir. Mücadeleyi sulandırdılar."

 

Öne Çıkanlar