Varank'tan Zeyrek'in 'fotoğraf' iddiasına yanıt: Ortaya çıkart, istifa edeyim

Varank'tan Zeyrek'in 'fotoğraf' iddiasına yanıt: Ortaya çıkart, istifa edeyim
Gazeteci Deniz Zeyrek, AKP milletvekili Mustafa Varank için "Devlet memuru maaşı alırken, İstanbul Zekeriyaköy'de 100 milyonluk havuzlu villayı nasıl alabilir?" diye sordu. Varank ise "Fotoğrafı çıkart, tüm görevlerimden istifa edeyim" diye meydan okudu.

Artı Gerçek - Gazeteci Deniz Zeyrek, Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank'ın mal varlığı ile ilgili bir iddia ortaya attı.

Zeyrek Sözcü'ye yaptığı açıklamada, Varank için şunları söyledi:

'BELGELERİ VE FOTOĞRAFLARI MEVCUT'

"Mustafa Varank, devlet memuru maaşı alırken Ankara Angora'da 2 dönüm arazi üzerine tripleks villayı nasıl yaptırabilir ya da İstanbul Zekeriyaköy'de 100 milyon küsurluk havuzlu villayı nasıl alabilir? Bu nasıl mümkün olabilir? Şimdi ‘Yok’ diyecek ama başka birinin üzerine alıp sonra sattılar. Belgeleri ve fotoğrafları bende mevcut. Bunları yaptıktan sonra da caminin önünde iki tane fotoğraf verip aklandığını düşünüyor."

'HAYSİYETİN VARSA FOTOĞRAFI ÇIKART, İSTİFA EDEYİM'

Bu iddiaların ardından Varank, Deniz Zeyrek'in X hesabını etiketleyerek, "Azıcık haysiyetin varsa, o 'elimde görüntüler var' dediğin havuzdaki fotoğrafımı ortaya çıkart; yarın tüm görevlerimden istifa edeyim" dedi.

Varank'ın X paylaşımı şöyle:

"1. Zekeriyaköy’de "100 küsur milyonluk" havuzlu villayı bırak, 1+1 daire bile almadım. Azıcık haysiyetin varsa, o "elimde görüntüler var" dediğin havuzdaki fotoğrafımı ortaya çıkart; yarın tüm görevlerimden istifa edeyim.

2. İki dönüm arazi şöyle dursun, Angora'da da hiçbir zaman evim olmadı. Merak ediyorsan Beytepe'de iç mimar eşimle birlikte birikimlerimizle yaptığımız evde oturuyoruz.

3. Hayatımın yarısı Sultanhamam'da geçti. Ömürleri boyunca ticaretle uğraşmış bir ailenin evladıyım. Üniversitede kendi şirketimi kurdum. Amerika'da sadece okumakla kalmadım, yıllarca da orada çalıştım. Herkes senin kadar çapsız değil.

4. ODTÜ mezuniyet albüm fotoğrafımdaki ince sakal ve kıyafet de fakirlikten değil, o dönemin baskıcı zihniyetine karşı "siyasallaşmış cübbenizi giymiyorum" anlamında politik bir duruştu, senin havsalan almaz.

5. Senin ve senin gibi müfterilerin bulaştıkları kirli ilişkiler ortaya çıkınca, başkalarına iftira atarak kendilerini kurtarmaya çalışma telaşlarını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar