Yeniden Refah kararını açıkladı: İttifaka dahil değiliz

Yeniden Refah kararını açıkladı: İttifaka dahil değiliz
Yayınlanma:
A+ A-
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı da dahil hiçbir ittifaka katılmayacaklarını duyurdu. Erbakan, Yeniden Refah Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı olarak kendini açıkladı.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'ne ilişkin kararını açıklayan Yeniden Refah Partisi, seçimlerde Cumhur İttifakı'nı desteklemeyeceklerini bildirdi. Yeniden Refah Partisi'nin cumhurbaşkanı adayının ise Genel Başkan Fatih Erbakan olacağı kaydedildi.

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmak için AKP’ye sundukları talep listesinde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu’nun kaldırılması da vardı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile partisinin 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'ne ilişkin kararını açıkladı.

Yeniden Refah Partisi'nin 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde hiçbir ittifaka dahil olmayacağını bildiren Fatih Erbakan, cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı.

'PARTİMİZ YOLUNA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYOR'

Fatih Erbakan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Milli Görüş davasının erleri olarak, 69'da Erbakan Hocamızın taşıdığı ruhla aynı heyecanla Yeniden Refah Partimiz yoluna devam etmektedir. Bu yürüyüşte Yeniden Refah Partimiz büyük mesafe almıştır.

Yeniden Refah Partimiz, 14 Mayıs seçimlerine çok ciddi belirleyici bir güç olarak giriyor. 'Film bitmedi, daha yeni başlıyor' demiştik. İşte Yeniden Refah Partisi'nin geldiği nokta bizleri haklı çıkarmaktadır. Milli Görüş davası kıyamete kadar baki kalacaktır. Milli Görüş sancağı asla yere düşmeyecektir. Yeniden Refah Partimiz yoluna emin adımlarla devam ediyor.

'ADAYLIK BAŞVURUMU BUGÜN YAPACAĞIM'

Yetkili kurullarımız ve teşkilatlarımızla gerçekleştirmiş olduğumuz son derece kapsamlı istişareler sonucunda milletvekili seçimlerine herhangi bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak gitme kararı aldık. Almış olduğumuz karar doğrultusunda 14 Mayıs seçiminde de Yeniden Refah Partisinin cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz bugün başvuru yapacağım."

NE OLMUŞTU?

Türkiye 14 Mayıs’ta seçimlere giderken bu kapsamda partiler de ittifakı genişletme çalışmalarına başladı.

Bu kapsamdaki görüşmeler sonrasında Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklamıştı.

Cumhur İttifakı'nı genişletme çalışmaları kapsamında AKP kurmayları üç gün önce Yeniden Refah Partisi’yle de görüşmüştü.

AKP genel başkanvekillerinin geçtiğimiz hafta Yeniden Refah Partisi’ne yönelik ziyaretlerinin ardından ittifaka katılım için 30 maddelik teklif gündeme gelmişti.

Yeniden Refah’ın 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un kaldırılması talebinin AKP tarafından kabul edildiği iddia edilmişti. Sonrasında iktidar kanadından yapılan açıklamalarda bu iddia yalanlanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar