YSK altı il ve on ilçe için itirazları reddetti: Vatan Partisi'nin Van itirazı da reddedilen başvurular arasında

YSK altı il ve on ilçe için itirazları reddetti: Vatan Partisi'nin Van itirazı da reddedilen başvurular arasında
YSK, farklı partilerden 6 il ve 10 ilçe için yapılan itirazları karara bağladı ve itirazların tamamını reddetti. Reddedilen itirazlar arasında Vatan Partisi'nin, Van'da mazbatanın DEM Partili Abdullah Zeydan'a verilmesine yönelik itiraz da var.

Artı Gerçek - Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart Seçimleri sonrası yapılan itirazlarla ilgili yeni kararlarını duyurdu. Toplan 6 il ve 10 ilçe için yapılan itirazları karar bağlayan YSK, bu itirazların tamamını reddetti.

Buna göre YSK, AKP'nin Ardahan merkez ilçede ve Kütahya’nın Emet ilçesinde oyların yeniden sayılması talebini, MHP’nin Amasya merkez ilçede yeniden sayım talebini, CHP’nin Yozgat Yerköy’de seçimlerin iptali, Adana Sarıçam’da, Ankara Kızılcahamam’da ve Kırklareli merkezde oyların yeniden sayım taleplerini reddetti. DEM Parti’nin de Şırnak ile Bitlis Güroymak’ta seçimlerin iptali talebi ile Bingöl’de yeniden sayım talepleri reddedildi. Vatan Partisi’nin YSK’nın Van için aldığı gerekçeli karara ve mazbatanın DEM Partili Abdullah Zeydan'a verilmesine yönelik itirazı da reddedildi.

Ayrıca Yeniden Refah Partisi’nin Urfa Siverek’te seçimlerin iptali talebi, Antep Oğuzeli’nde oyların yeniden sayım talebi, Büyük Birlik Partisi’nin Bolu Gerede ve Erzurum İspir’de oyların yeniden sayılması talebi ile Adana Kozan için mazbata iptali talebi reddedildi. (DHA)

Öne Çıkanlar