Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, AKP'den bakanlık istediğini doğruladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, AKP'den bakanlık istediğini doğruladı
Yayınlanma:
A+ A-
Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Numan Kurtulmuş ile yaptığı görüşmede AKP’den İçişleri Bakanlığı talep ettiğini doğruladı. Özdağ, “Yani Sinan Oğan gizli bir şey söylemedi ki, “Biz AKP’den bakanlık istemişiz”, kız mı isteyecektik” dedi.

Artı Gerçek - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde AKP’li Numan Kurtulmuş ile yaptığı görüşmede AKP’den İçişleri Bakanlığı talep ettiğini “Yani Sinan Oğan gizli bir şey söylemedi ki, “Biz AKP’den bakanlık istemişiz”, kız mı isteyecektik” sözleri ile doğruladı. Seçimin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ı destekleme kararı alan Sinan Oğan, Özdağ’ın AKP’den İçişleri Bakanlığı’nı talep ettiğini iddia etmişti.

28 Mayıs'ta yapılan ikinci tur seçimde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 13. Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde AKP ile yaptığı görüşmeye ilişkin Sözcü‘den Ruhat Mengi’nin sorularını yanıtladı.

Mengi’nin, köşesinde yazdığı yazıya göre Özdağ, Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Erdoğan‘ı destekleme kararı alan ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın, “İkinci tur öncesi o da AKP ile görüşmek istedi, AKP’den bakanlık talep etti, istediği olmayınca vazgeçti, tarafsız kalacağını söylemişti” iddialarını doğruladı.

Özdağ, AKP’yle yaptığı görüşmede içişleri bakanlığını istediklerini ancak ‘sığınmacıların gönderilmesini kabul etmedikleri için’ bu anlaşmanın sağlanmadığını söyledi.

'İÇİŞLERİ BAKANLIĞINI BİZE VERİRSENİZ SİZE DESTEK OLURUZ'

Mengi'nin yazısında ilgili kısım şöyle:

“Ben bunu kendim açıkladım, biz hem CHP ile görüştük, hem AKP ile görüştük, her iki partiye de aynı şartları sunduk. Anayasa’nın ilk dört maddesinden taviz verilmeyecek, 66’ncı maddeden taviz verilmeyecek, terörle mücadele devam edecek ve sığınmacılar vatanlarına dönecek.

AKP’nin, Numan Kurtulmuş’un bize verdiği cevap “Tamam, 66’ncı maddeyle, ilk dört maddeyle sorunumuz yok, terörle mücadele edeceğiz ama biz sığınmacıların bir milyonuna Suriye’nin kuzeyinde inşaatlar yapacağız, oraya yerleştireceğiz” oldu.

'KIZ MI İSTEYECEKTİK?'

Biz dedik ki; “Hayır, Türkiye’de sadece Suriyeliler yok. Afganlar var, Pakistanlılar var, toplam 13 milyon. Bunların bir sene içerisinde geri yollanması gibi bir planımız var. Biz bu planımızın gerçekleşmesini istiyoruz. Türkiye için en önemli mesele budur. Bunun için de içişleri bakanlığını istiyoruz. İçişleri bakanlığını bize verirseniz ve bu projeyi uygulayabilirsek size destek oluruz.” AKP buna “Hayır” dedi, Kemal Bey de bu projeye “Evet” dedi.

Yani biz hem AKP’yle, hem CHP’yle görüştük, bunu da Kemal Beyle protokol imzaladıktan sonra yaptığımız toplantıda açıkladık. Yani Sinan Oğan gizli bir şey söylemedi ki, “Biz AKP’den bakanlık istemişiz”, kız mı isteyecektik?" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar