Diyarbakır'da yemek boykotu yapan sağlıkçılara silahlı saldırı

Diyarbakır'da yemek boykotu yapan sağlıkçılara silahlı saldırı
Diyarbakır’da yemek boykotu yapan sağlık emekçilerine yönelik silahlı saldırıya hastane bahçesinde tepki gösterildi. SES Diyarbakır Şubesi Eşbaşkanı Güldiken, “Bundan sonra olacak herhangi bir olumsuzluğun tek sorumlusu başhekimdir” dedi.

Artı Gerçek- Diyarbakır Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde yemek boykotu yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi üyeleri, işletmecinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda şans eseri yara alan olmazken saldırgan yakalandı. Hastane yemeğini almayan sağlıkçılar, yanında getirdiği ayran ve simitleri dağıttı.

SALDIRI HASTANENİN YEMEKHANE BÖLÜMÜNDE GERÇEKLEŞTİ

Saldırı hastanenin 8’inci katındaki yemekhane bölümünde gerçekleşti. Silahın ateşlendiği tarafta bulunan SES Diyarbakır Yönetim Üyesi Mehmet Nur Ulus şans eseri yara almadan kurtuldu. Saldırgan hastane içinde yakalanırken, saldırganın silahla içeriye rahat girebilmesi sağlık emekçilerin tepkisine neden oldu. Sağlıkçılar, daha önce de yemek şirketi tarafından tehdit edildikleri bilgisini verdi.

SES EŞBAŞKANI GÜLDİKEN: BAŞHEKİM BİZİ HEDEF GÖSTERDİ

Saldırının ardından sağlık emekçileri "Sağlıklı beslenme hakkımızı elde edinceye kadar boykot" pankartı ile basın açıklaması yaptı. Sağlıkçılar adına konuşan SES Diyarbakır Şubeşi Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, kamu hastanelerinde verilen yemeklerin insan onuruna yakışmayacak düzeyde kötü olduğunu söyledi. Yemek boykotu kararlarının ardından Dicle Üniversitesi, Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekiminin kendilerini sosyal medyada hedef gösterdiğini söyleyen Güldiken, "Biz hakkımız olanı istiyoruz. Günlerdir tehdit ediliyoruz. Bu hastanenin içinde arkadaşımız demokratik hakkını savunurken silah sıkılıyor. Bu idareci ne yüzle orada duruyor. Bundan sonra olacak herhangi bir olumsuzluğun tek sorumlusu hastane başhekimdir, idarecileridir" dedi.

HASTANE YEMEĞİ BOYKOT EDİLDİ

Açıklamanın ardından sağlık emekçileri hastane önünde yemek boykotu gerçekleştirdi. Hastane yemeğini almayan sağlıkçılar, yanında getirdiği ayran ve simitleri dağıttı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar