Türk Eczacıları Birliği Başkanı: Eczacılar iflasın eşiğinde, her üç ilaçtan biri bulunmuyor

Türk Eczacıları Birliği Başkanı: Eczacılar iflasın eşiğinde, her üç ilaçtan biri bulunmuyor
Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, eczacıların sorunlarını ve ilaç krizini anlatan bir açıklama yaptı. Üney, "Ekonomik anlamda iflasın eşiğinde olan eczacılarımız, artan ilaç yokluklarının da etkisiyle tamamen tükenme noktasına geldi" dedi.

Artı Gerçek - Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, son dönemlerde yaşanan ilaç krizine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Üney, açıklamada “Ekonomik anlamda iflasın eşiğinde olan eczacılarımız, artan ilaç yokluklarının da etkisiyle tamamen tükenme noktasına geldi. Her üç ilaçtan birinin bulunamadığı bir ortamda eczacıların mevcut ekonomik sorunlarının üzerine bir de şiddet olayları eklenmiştir" dedi.

'SÖZÜN BİTTİĞİ YERE GELDİK'

Eczacıların içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz ve ilaç yoklukları gibi sorunlara dikkat çekmek amacıyla 27 Kasım’da Ankara’da 'Büyük Eczacı Mitingi' yaptıklarını hatırlatan Üney, açıklamasında, “Kamu otoritesinin eczacıların içinde bulunduğu bu varlık yokluk mücadelesine, yaşadıkları sıkıntılara kayıtsız kalmayacağına inanmak istiyoruz. Ama biz eczacıların dayanma gücünün de bir sınırı var ve biz o gücün sonuna gelmiş durumdayız. Ekonomik sorunlarımıza ilaç yoklukları da eklenince hem ekonomik hem de psikolojik olarak sözün bittiği yere geldik. Acilen önlem alınmazsa iflas eden ve kapanan eczaneleri görmemiz artık tamamen an meselesidir.” ifadelerinde bulundu. (ANKA)

Öne Çıkanlar