Ali Koç'tan '2011 Süper Kupa' açıklaması: Beşiktaş ile birlikte başvuru yapacağız

Ali Koç'tan '2011 Süper Kupa' açıklaması: Beşiktaş ile birlikte başvuru yapacağız
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, "2011 Süper Kupa maçının Şanlıurfa'da oynanması için Beşiktaş ile birlikte başvuru yapacağız" dedi. Bu akşam maça U-19 takımıyla çıkacak olan Fenerbahçe'nin maç başladıktan sonra çekileceği iddia edilmişti.

Artı Gerçek - Urfa'da bu akşam oynanması planlanan Süper Kupa finali için U-19 takımıyla birlikte Urfa'ya giden Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, "2011 Süper Kupa maçının Şanlıurfa'da oynanması için Beşiktaş ile birlikte başvuru yapacağız" dedi.

Ali Koç oynanamayan 2011 süper kupası için şunları söyledi:

"2011 Süper Kupa'sı hala oynanmadı. TFF gerekli cevabı vermedi, değerlendirdiklerini de sanmıyorum. TFF'nin bu konuda neredeyse hiç adım atmamasını biz son derece manidar buluyoruz ve başka yerlere çağrışım yapan bir durum olarak nitelendiriyoruz. Artık nereye çekerseniz çekin. 2011 Süper Kupa'yı Şanlıurfa'da oynanmasını önereceğiz. Riyad'da oynanmayan kupanın da burada oynanmasını öneren Fenerbahçe'dir. Bu maçı burada oynamak isterdik ama 1. önceliğimiz Fenerbahçe'nin menfaatleri ve çıkarıdır. Beşiktaş başkanıyla konuştuk. 2011 Süper Kupa maçının Şanlıurfa'da oynanması için birlikte başvuru yapacağız. Bizim Şanlıurfa'ya borcumuz var. Şanlıurfa'daki esnafa, taraftarımıza ve güzel insanlara borçluyuz."

FENERBAHÇE U-19 TAKIMIYLA SAHAYA ÇIKACAK

Fenerbahçe yönetimi, Trabzonspor maçının ardından yaşanan olayların ardından 2 Nisan tarihinde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirerek üyelerden atılacak adımlarla ilgili yetki aldı.

3 Nisan tarihinde Ali Koç başkanlığında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda sarı-lacivertli ekip, maçın ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması durumunda karşılaşmaya U19 takımıyla çıkacağını duyurdu.

MAÇ MAŞLADIKTAN SONRA ÇEKİLECEKLERİ İDDİA EDİLDİ

Sarı lacivertlilerin başlama düdüğünün hemen ardından sahadan çekileceği iddia ediliyor. İddiaya göre bir yönetici ya da Fenerbahçe Başkanı Ali Koç sahaya girip takımı sahadan çekecek.

Öte yandan 'sahaya 9 futbolcuyla çıkılıp, 3 oyuncunun sakatlanması ve maçın iptal olması' ve 'hakemi alkışlama vb. nedenlerden kart görülmesi' ihtimalleri de konuşuluyor.

'90 DAKİKA OLMAYACAK'

Fenerbahçe'de Başkan vekili Erol Bilecek de yaptığı açıklamalarda maçın 90 dakika olmayacağını söylemiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"Taraftarlarımız müsterih olsun. 19 yaş altı takımımızdaki bütün evlatlarımız bunu çok büyük bir fırsat olarak görecek. Tekrar söylüyorum, taraftarlarımız herhangi bir seyahat planı yapmasınlar. Tabii ki maça gitmek isteyen gidebilir. Biz 'Taraftar gitmesin' diyerek, A takımımızın Urfa'ya gitmeyeceğini ve 90 dakikalık bir maç olmayacağını net şekilde ifade ediyoruz. Tabii ki Urfa'nın coğrafi alanları, mutfak kültürü taraftarlarımız için cazip. Orada bir futbol maçını yeteri kadar izleme ihtimalleri olmayacağını düşünerek bunları söyledik."

GALATASARAY AS KADROSUYLA SAHADA OLACAK

Fenerbahçe’nin aldığı kararın doğrultusunda Galatasaray’ın hangi kadro ile sahaya çıkacağı da merak konusu oldu. Hem teknik direktör Okan Buruk hem de başkan Dursun Özbek, Fenerbahçe’nin U19 takımıyla sahaya çıkma kararına rağmen Galatasaray’ın en iyi kadrosuyla sahada olacağını açıkladı. Dursun Özbek, Fenerbahçe’nin de A takımıyla sahaya çıkmasını istediğini belirtirken Okan Buruk da rakibin nasıl bir kadroya sahaya çıkacaklarını düşünmediklerini, kendilerinin en hazır kadro ile sahada olacaklarını ifade etti.

BİLET GELİRLERİ DEPREMZEDELERE

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa karşılaşmasının bilet gelirleri de 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremden etkilenen depremzedeler için kullanılacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar