Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu: Acun Ilıcalı da var

Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu: Acun Ilıcalı da var
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "2018 senesinde kulübü kendi malı gibi gören yönetimden kurtulmak için yola çıkmıştık. Buna geri dönmemek için karşınızda adayım" dedi. Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu.

Artı Gerçek - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yeniden başkanlığa adaylığını açıklarken, yönetim kurulu listesi de belli oldu. Koç, rakibi Aziz Yıldırım dönemini kast ederek, "Buna geri dönmemek için karşınızda adayım" mesajı verdi.

Fenerbahçe'de 9 Haziran'da yapılacak kongre öncesi, Aziz Yıldırım ile Ali Koç cephelerindeki gerilim sürüyor. Aziz Yıldırım'a yanıt veren Koç, yönetim kurulu listesini de açıkladı. Listede, Acun Ilıcalı da yer aldı.

fenerbahce-liste.jpg

'DOĞRU YAPAMADIKLARIMIZ OLMUŞTUR'

Adaylığını açıklayan Ali Koç, şöyle konuştu:

"İlk dönemimizde doğru yapmadıklarımız olmuştur. Bazı hoca tercihlerimizde bizi sorgulayabilirsiniz. Bilerek isteyerek bir yanlışımız olmadı.

Başarılarımızla da hatalarımızla da tamamıyla yüzleştik. Hedeflerimizin henüz amaçladığımız düzeye gelmediğinin farkındayız.

Açık yüreklilikle söylüyorum ki; geçmişte yaşananlardan çok şey öğrendik, neler yapılması gerektiğini bugün çok çok daha iyi görüyoruz.

Mali bağımsızlık konusunda önemli bir yol kat ettik ama daha yolumuz var. Kulübe geldik, ekonomik olarak kötü olacağını düşünüyorduk ama çok daha kötüydü.

'FENERBAHÇE 2018'DE BATMAYA EN YAKIN KULÜPTÜ'

UEFA'nın 2018 yılında yayınladığı raporda Avrupa'da batmaya en yakın, en riskli kulüp Fenerbahçe olarak belirtiliyordu. Net borcun geliri oranında Avrupa'nın en kötü 2. kulübüydü. Aşağı yukarı 700 kulüp. Parasal olarak net borcumuz Avrupa'nın 6. sırasındaydı.

BORÇ 23 MİLYAR 610 MİLYON TL

Bugün borcumuz 23 milyar 610 milyon TL'ye geliyor. Hangi kurdan bakarsak bakalım Fenerbahçe'nin borcu yarı yarıya indi. Tüm borçlarımızda Türk Lirası'na döndük.

Faktoring şirketlerine hiçbir borcumuz kalmadı. Allah o günleri kulübe bir daha yaşatmasın.

Finansal olarak batma noktasından aldığımız bu kulübü daha sürdürülebilir hale getirmek için canla başla çalıştık. Bunu yaparken sportif rekabetten hiçbir branşta ödün vermedik.

ADAY OLMA NEDENİ

Karar değişikliğimi açıklayayım. Her türlü olumsuzluğa rağmen can ve başla mücadele ettik. Hem mali hem de sportif anlamda iyi bir noktaya geldik.

Geleceğe daha büyük bir motivasyon ve umutla bakabiliyoruz. Aday olmamın ana nedenlerinden biri başlattığımız dönüşümü tamamlamak ve Fenerbahçe'yi hedeflediğimiz noktaya getirebilmektir. 2018 senesinde kulübü kendi malı gibi gören yönetimden kurtulmak için yola çıkmıştık. Buna geri dönmemek için karşınızda adayım.

'Ali Koç varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar' söylemi üzerinden seçim kampanyası yapanlar yüzünden adaylığımı yeniden ortaya koydum. Ben bu ifadeyi kullandım ama bu kesinlikle bir umutsuzluk ve teslimiyet ifadesi değildir. Zaten öyle olsa Fenerbahçe zaten havlu atardı. 22. dakikada haksız bir şekilde 10 kişi bırakıldığımız derbide böyle mücadele etmezdi." (Spor Servisi)

Öne Çıkanlar