Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı: Hükümet ile haklı olduğumuz her zaman mücadeleyi yaparız

Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı: Hükümet ile haklı olduğumuz her zaman mücadeleyi yaparız
Aziz Yıldırım, Ali Koç'a Fenerbahçe'yi şampiyon olmasını kimin engellediğini sordu ve şöyle dedi: "Biz devletle kavga edemeyiz ama hükümet ile haklı olduğumuz her zaman mücadeleyi yaparız ki yaptık. FETÖ mücadelesinde iç içeydiler o mücadeleyi yaptık."

Artı Gerçek - Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, başkan adaylığını açıklarken mevcut başkan Ali Koç'u sert sözlerle eleştirdi.

"Fenerbahçe'nin şampiyon olması engelleniyor" diyen Koç'a "Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor? İktidar mı? Devlet mi? Hakemler mi? Federasyon Başkanı mı? Kim?" diye soran Yıldırım, tutuklandığı 3 Temmuz sürecini hatırlattı.

Yıldırım, 3 Temmuz'dan sonra Cannes'a gittiğini anlattıktan sonra şöyle devam etti:

"Dediler ki 6 sene 3 ay Yargıtay onayladı. Uçak tuttuk geldik. Ne dedim otobüste? Bizi iteni de tutmayanı da biliyoruz? Padişah kalemimi kırmış ama geldim dedim. Çıkın deyin yahu. Bizim davamız Federasyon Başkanı ise çok kolay ama biz her şeyi ayırmamız lazım. Devlet ayrı, hükümet ayrı. Biz devletle kavga edemeyiz ama hükümet ile haklı olduğumuz her zaman mücadeleyi yaparız ki yaptık. FETÖ mücadelesinde iç içeydiler o mücadeleyi yaptık. Açık olacağız."

'ANLAŞIRSAK MOURINHO GELECEK'

Ünlü teknik direktör Mourinho ile görüşmesini anlatan Yıldırım şöyle konuştu:

"akım iyi, Fenerbahçe iyi. 4-5 tane oyuncu alırsınız. Ama başına takımı güçlendirecek, yönlendirecek insanlar lazım. Parasal olarak da sıkıntı yok. Yönetime teklifim; 9 Haziran'da seçim olacak. Eğer onlar da Mourinho ile çalışmayı düşünüyorlarsa, bizden konuyu yürütecek arkadaşlarla beraber gidip beraber imzayı atsınlar. Ben seçilirsem benimle devam eder, o seçilirse onunla devam eder. Ben seçimi kaybedersem Mourinho'nun parasının yarısını ödemeyi da taahhüt ediyorum!

Mourinho konusunda basın ikiye ayrılmış. Çok değişmiş basın ya, çok acayip. Ayıp... Adamın geldiği yok, konuşuyoruz. Şartlarda anlaşırsak gelecek. Ama rahat bırakmıyorsunuz ki. Arabistan'a gitmiyor, gözümüz aydın olsun. Paraya ihtiyacı yok adamcağızın. Olumlu olun, algı yapmayın.

Jose Mourinho ile yüz yüze 2 saat görüştüm. Menajeriyle arkadaşlar görüşmeye devam edecekler. Basın bir acayip. Biz daha hiç para konuşmadık. Konyaspor maçını izlediğini kendisi söyledi. Bir aday, telefonla konuşmuş. Mevcut başkan, menajer göndermiş. Televizyona baktım, '12 milyon kendisi alacak, 3 milyon da ekibi alacak...' 15 milyon verilir mi? diyor. Sana ne?"

'3 SENE İÇİN GELECEĞİM'

Aziz Yıldırım, başkan seçilirse 3 yıl görevde kalacağını da açıkladı:

"Ben seçilirim ya da seçilmem, açık konuşuyorum. 3 sene için geleceğim. 3 seneden fazla istesem de yapamam. Kendimi artık iyi tanıyorum. 6 sene bu dinlenme, bize bunların hepsini gösterdi. Ali Bey de seçilebilir, gayet doğal. Ama yanlışlardan ders almalıyız.

Ben bir laf üzerine geliyorum: 'Fenerbahçe'yi ben varken şampiyon yapmayacaklar' O zaman biz nasıl şampiyon olacağız? Çocuklar ağlıyor! Öyle söylüyorlardı. Fenerbahçe Spor Kulübü üst kimliktir, bu kimlik altında her türlü insan vardır. Hiçbir zaman ayrımcılık olmaz. Benim için insan olması önemli.

'GELDİM, FENERBAHÇE'NİN BAŞINA BELA OLDUM'

Ali Şen başkanken, 1 oy fazla verdiniz başkan oldum, Sağ olun. 20 sene başkanlık yaptım. Geldim Fenerbahçe'nin başına bela oldum(!) Yine geliyorum..." (Spor Servisi)

Öne Çıkanlar