Amedspor’a deplasmanda ‘taraftar yasağı’

Amedspor’a deplasmanda ‘taraftar yasağı’
Yayınlanma:
A+ A-
Amedspor’a, deplasmanda karşılacağı Arnavutköy Belediyespor maçı için taraftar yasağı getirildi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Amedspor, verilen yasak kararının sporun dostluk, barış ve kardeşlik ruhuyla bağdaşmadığını söyledi.

Artı Gerçek - Türkiye Futbul Fedarasyonu (TFF) 2'nci Lig'de mücadele eden Amedspor'a deplasman maçlarında getirilen taraftar yasağı uygulaması sürüyor.

Son olarak da, Arnavutköy İlçe Spor Güvenlik Kurulu, 22 Ocak’ta Bolluca Stadı’nda oynanacak Arnavurköy Belediyespor-Amedspor maçı için seyirci yasağı kararı aldı. Karara göre, deplasman takımının seyircisi stada alınmayacak.

AMEDSPOR’DAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Amedspor Yönetim Kurulu üyeleri, rakip takımla aralarında herhangi bir sorun olmadığını belirterek, verilen yasak kararının sporun dostluk, barış ve kardeşlik ruhuyla bağdaşmadığı ayrıca sporun birleştirici ruhunu zedelediği vurguladı.

Muhtemel yasak kararlarını hatırlatan Amedspor Yönetim Kurulu üyeleri, “Halkın takımı Amedspor olarak, şampiyonluk yolunda taraftarlarımızı bu tip risk barındıran maçlarda kimsenin zarar görmemesi adına provokasyonlara alet olunmaması gerektiğini önemle hatırlatmakla birlikte gereken tedbirleri almaya hassasiyetle yaklaşmaya davet ediyor, taraftarlarımızın bu maçı ekranları başında takip etmelerini önemle rica ediyoruz” dedi. (MA)

Öne Çıkanlar