Amedspor taraftarları şampiyonluğunu kutluyor

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta, Amedspor, sahasında Menemen FK ile 0-0 berabere kalarak şampiyon oldu. Son düdüğün ardından taraftarlar sahada kutlamaya başlarken, stat dışındaki taraftarlar da coşkuyla kutlamalara katıldı.

Rojhat ABİ


DİYARBAKIR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Amedspor, ligin son maçında kendi sahasında ağırladığı Menemenspor ile 0-0 berabere kaldı. Amedspor, 81 puanla şampiyon oldu ve 1. Lige yükseldi.

Maçın son düdüğünün çalmasının ardından stad önünde kutlamalar başladı. Meşalaler yakan Amedspor taraftarları davul zurna eşliğinde halaylar çekerek şampiyonluğu kutluyor.

Amedspor taraftarları araç konvoyu oluşturarak meşaleler ve havai fişeklerle şampiyonluğu kutluyor.

whatsapp-image-2024-05-04-at-17-53-19.jpeg

whatsapp-image-2024-05-04-at-17-53-20.jpeg

90e2d96d-46d4-44e8-9379-28a12848c337.jpg

'BEKLESİN BİZİ SÜPER LİG, BİZ GELİYORUZ'

Şampiyonluk sonrası büyük sevinç yaşayan Amedspor taraftarları Artı Gerçek'e konuştu.İsmail Türk, "Bu şampiyonluk bütün Amedspor ailesine hayırlı uğurlu olsun. Sabaha kadar buradayız. Takımımızın yaz-kış demeden hep yanındaydık. Beklesin bizi süper lig biz geliyoruz" diye konuştu.

Suat Demir de 'Sabaha kadar buradayız. Sabaha kadar eğleneceğiz. Şampiyon Amed" derken Rojbin Uğur, "Sekiz yılın ardından şampiyonluk geldi, o kupa geldi çok mutluyuz" ifadeleirni kullandı.

böyle bir mutluluk olmadığını belirten Eren Tepe, "Amedsporlu olmak bir ayrıcalıktır. Amedspor Kürt halkının şerefidir" sözlerini kullanırken Evin Çelik ise "En çok biz üzüldük, en çok biz sevineceğiz. Amedspor'a 1. Lig yolunda başarılar dileriz. Süper Lig yolunda inşallah ilerlemesi dileğiyle" diye konuştu.

DİYARAKIR'DA ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI SÜRÜYOR

Diyarbakır'da Amedspor taraftarlarının şampiyonluk kutlamaları gece de sürüyor. Taraftarlar konvoyla şehir turu atıyor. Ofis semtinde toplanan taraftarlar ellerinde bayrak ve meşalelerle kutlama yapıyor. Diyarbakırlılar davul zurna eşliğinde halaylar çekerek şampiyonluğu kutluyor.

whatsapp-gorsel-2024-05-04-saat-20-06-41-a47f1b8d.jpg

Ayrıntılar Geliyor...

Öne Çıkanlar