Amedspor şampiyonluk için sahaya çıkıyor: 'Bu şehir bu halk şampiyonluğu hak ediyor'

Amedspor'un şampiyonluk maçı öncesi on binlerce taraftar stadyuma akın ediyor. 15.00'de başlayacak karşılaşmada tüm Diyarbakır, Amedspor'un şampiyonluğunu kutlamaya hazırlanıyor.

Rojhat ABİ


DİYARBAKIR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grupta 80 puanla lider olan Amedspor, şampiyonluk maçına çıkıyor. Kendi sahasında Menemenspor'u konuk edecek Amedspor, berabere de kalsa şampiyonluğunu ilan edecek ve 12 yıl aranın ardından TFF 1. Lig'e yükselecek.

whatsapp-image-2024-05-04-at-13-48-00.jpeg

DEV EKRANLAR KURULDU

Saat 15.00'da başlayacak karşılaşma için tüm biletler tükendi. On binlerce Amedspor taraftarı Diyarbakır Stadyumuna akın etti. Taraftarlar meşaleler yakarak davul zurna eşliğinde eğlenmeye başladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Kent Meydanı ve Park Orman'a dev ekranlar kuruldu.

whatsapp-image-2024-05-04-at-13-47-59.jpeg

'BU ŞEHİR BU HALK ŞAMPİYONLUĞU HAK EDİYOR'

Amedspor tarafları maç öncesi Artı Gerçek'e konuştu. Bir taraftar, "Şampiyonluk gelecek inşallah. Sabaha kadar hiç uyumadım. İlk defa böyle bir heyecan duyuyorum. Amed şehrinin, Diyarbakır şehrinin gerçekten şampiyonluğa ihtiyacı var. Bu şehir bu halk şampiyonluğu istiyor, hak ediyor. Amedspor herkesin takımıdır, halkın takımıdır. Şampiyon Amedspor" dedi.

whatsapp-image-2024-05-04-at-13-47-59-1.jpeg

Başka bir taraftar da "Şampiyonluğun gelmeme ihtimali yok. Biz burada senelerdir savaşıyoruz. Neler neler yaşadığımızı herkes biliyor. Sahte biletler mi satılmadı, üstümüze ambargolar mı uygulanmadı. Sırf biz kaybedelim diye karşı takımlara avanslar mı olmadı. Ama öyle ya da böyle her biji Amed (Yaşasın Amed), Amedspor şampiyon" diye konuştu.

Bir diğer taraftar da "Amedspor şampiyon olmak zorunda çünkü bir halkın takımı" dedi.

whatsapp-image-2024-05-04-at-13-48-00-1.jpeg

'KENTİ KARNAVAL ALANINA ÇEVİRECEĞİZ'

Başka bir taraftar da "Bugün Diyarbakır'ı karnaval alanına çevireceğiz. Şampiyonluğu kutlayacağız, doyasıya kutlayacağız. Özlenen şampiyonluğu bugün Diyarbakır'da kutlayacağız" dedi.

Bir kadın taraftar, "Çok güzel. Çok mutluyuz, çok heyecanlıyız. Büyük bir umutla bugünü bekliyorduk. Bu sevince kavuştuğumuz için çok mutluyuz" diye konuştu.

Bir diğer taraftar da "Şampiyonluk mecburdur, gelecek. Gururluyuz ve Amedspor'u da çok seviyoruz. Amedspor'un başımızın üstünde yeri var. Kalbimizde de yeri var. Amedspor'u çok seviyoruz. Her biji aşiti (Yaşasın barış)" dedi.

Öne Çıkanlar